Demonstracja pod TVP - piątek, godz. 18.00

avatar użytkownika Anita_C
W najbliższy piątek, 27 marca, o godz. 18.00 spotykamy się pod TVP, ul. Woronicza 17, aby zaprotestować przeciwko - cenzurze - niszczeniu mediów publicznych - usuwaniu wybitnych dziennikarzy - likwidacji wartościowych programów Przyłącz się do protestu. Powiadom znajomych. Kontakt z organizatorem anita.czerwinska@yahoo.pl

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

1. Anita

melduję wykonanie zadania ;) pozdrawiam

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

2. zapomnieliśmy o jednym adresacie naszych listów - KRRiT

Skupilismy sie na Farfale, a to nie tylko on .

 

 

KRRiT nie może ustalić raportu

 
2009-03-24 21:35

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie może dojść do porozumienia w sprawie ostatecznej wersji sprawozdania ze swojej działalności. Dwóch członków Rady domaga się uzupełnienia tekstu o pozytywną ocenę zmian, które zaszły w ostatnich miesiącach w zarządach TVP i Polskiego Radia.

Proponowana przez Lecha Haydukiewicza (rekomendowany do KRRiT przez LPR) i Tomasza Borysiuka (z rekomendacji Samoobrony) poprawka miałaby stwierdzać, że "Krajowa Rada z zadowoleniem przyjęła zmiany, które nastąpiły w mediach publicznych w ostatnim kwartale 2008 r.".

Szef KRRiT Witold Kołodziejski powiedział we wtorek PAP, że dla niego sprawa jest oczywista - jeśli poprawka w tym kształcie nadal będzie forsowana, Krajowa Rada w ogóle nie złoży sprawozdania. Jak dodał, jego zdaniem wówczas KRRiT powinna zostać rozwiązana.

W tym czasie rada nadzorcza TVP doprowadziła do zawieszenia prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego i dwóch członków zarządu: Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. W efekcie dziś zarząd TVP stanowi jednoosobowo Piotr Farfał jako p.o. prezes spółki. W Polskim Radiu doszło do odwołania prezesa Krzysztofa Czabańskiego i członka zarządu Jerzego Targalskiego. Zarząd radia tworzą: Robert Wijas - jako p.o. prezes i Michał Dylewski.

Poprawka miałaby zawierać zapis, że zmiany te doprowadziły do odpolitycznienia mediów publicznych, a także właściwego wypełniania przez nie misji publicznej.

"Zmiany dokonane w zarządach TVP i Polskiego Radia przez rady nadzorcze służyły wzmocnieniu pluralistycznej roli do jakiej zostały powołane media publiczne. Obecne władze TVP i Polskiego Radia w znacznie lepszy sposób niż poprzednie wypełniają swoje ustawowe obowiązki" - głosi tekst poprawki.

"Krajowa Rada wyraża troskę, aby obecne działania władz mediów publicznych nie zostały zaprzepaszczone przez pogarszającą się sytuację finansową tych spółek" - napisano w proponowanym tekście.

Poprawka nie zyskała we wtorek poparcia pozostałych trzech członków KRRiT, a w efekcie nie uchwalono tekstu samego sprawozdania, które Krajowa Rada musi przedstawić do końca marca.

Haydukiewicz podkreślił w rozmowie z PAP, że on i Borysiuk są gotowi do dyskusji na ten temat. "Niech pozostała część Rady zaproponuje inną wersję, która ich zdaniem jest akceptowalna" - powiedział. "Ta poprawka może brzmieć zupełnie inaczej, ale bez odniesienia się do arcyważnych zmian w TVP i PR sprawozdanie będzie niekompletne, a takiego nie jestem w stanie przyjąć" - dodał.

Według niego KRRiT mogłaby np. odstąpić od oceny zmian w zarządach telewizji i radia. "Możemy wskazać tylko, że zostały dokonane zmiany i jakie są skutki tych zmian" - powiedział Haydukiewicz. Zaznaczył jednak, że nie zgodzi się na pewno na negatywną ocenę tych zmian.

Posiedzenie KRRiT zostało przerwane i ma być - jak powiedział Kołodziejski - wznowione w poniedziałek.

Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji co roku do końca marca KRRiT musi przedstawić Sejmowi, Senatowi i prezydentowi sprawozdanie ze swojej działalności. Jeśli cała trójka sprawozdanie odrzuci wygasa kadencja wszystkich członków Krajowej Rady. Do tej pory taka sytuacja nigdy się nie wydarzyła.

W tym roku może jednak do tego dojść, a przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski podkreśla, że to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

"Nie wyobrażam sobie bowiem sytuacji, w której KRRiT nie wykonuje swoich podstawowych obowiązków czyli nie wybiera rad nadzorczych mediów publicznych" - mówił na początku marca PAP Kołodziejski.

Chodzi m.in. o to, że od trzech miesięcy KRRiT nie jest w stanie uzupełnić składu rady nadzorczej TVP (wakat ten utrzymuje się od 19 grudnia kiedy rezygnację złożył sekretarz rady Janusz Niedziela). We wtorek po raz kolejny KRRiT głosowała w tej sprawie i po raz kolejny kandydat przewodniczącego - prawnik Tomasz Siemiątkowski nie uzyskał większości (Borysiuk i Haydukiewicz wstrzymali się od głosu).



pap, keb

http://www.wprost.pl/ar/156941/KRRiT-nie-moze-ustalic-raportu/

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Dominik

3. no własnie, jak z tym jest?

W kwestii obecnego demolowania mediów państwowych - wolę używać tej formy, z uwagi na zgorszenie jakie nasuwa mi się na dźwięk słowa "publiczny(a)" - oczywiście słuszne są każde działania tego typu. Dzięki za trud tym osobom i organizacjom, które wzięły na siebie ten obowiązek. Często w imieniu ludzi których nie ma na takich demonstracjach tylko z powodu kilkusetkilometrowej odleglości od miejsca zdarzenia. Chodzi mi jednak o coś innego. Wymieniona w programie spotkania jest również cenzura. Jasne. Ale czymże innym niż własnie cenzurą, jest tak rozpowszechnione moderowane tekstu. Każde forum nie jest od tego wolne. Rozumiem, że jakies forum nie może być ściekiem. Ale czy aby na pewno? Przeciez w takim Onecie nie musisz kląć, poniewierać interlokutorem, czy wymawiać mu genetycznych dewiacji. Wystarczy mieć odmienne, od założonego przez właściciela portalu, poglądy. Poniewierać i obrażac można ale...przeciwnika. Cenzura to czy moderacja? I co? I nic. Cenzurowac nie wolno, ale moderować wolno. Coś na wzór: kradziez jest zabroniona, ale kombinowanie juz nie. Reasumując. Gdzie cenzura jest dopuszczalna, a gdzie jej byc nie powinno. Pytam, bo sie pogubiłem.
tede
avatar użytkownika Anita_C

4. Piątek - pod TVP - protest

Proponuję to jeszcze na chwilę przykleić.
avatar użytkownika Maryla

5. coś poseł Katarasińska i SLD schowali się przed piatkiem ;)

nie opowiadaja, jaka to wspaniałą ustawę medialna nam wyrychtowali, z "wartościami europejskimi" zamiast wartości etycznych. A Lisowa z Krasko postanowili przechorować kolejne 3 miesiące Farfała i czekają na powrót "swoich" od Czarzastego.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika benenota

6. Piatek-pod TV-PROTEST

Witam.Wiecie ze nie moge byc-ale duchowo bede z Wami.Pzdr.
Tak mi tu dobrze...ze dobrze mi tak.