Mirror Wikileaks na serwerze rosyjskich cyberprzestępców

avatar użytkownika Andy-aandy

 

Mirror Wikileaks na serwerze rosyjskich cyberprzestępców

 

Jak podaje organizacja zajmująca się zwalczaniem spamu w Internecie "SPAMHOUSE" — na jednym z serwerów rosyjskiej mafii w Moskwie umieszczono mirror Wikileaks.

Strona Wikileaks, wikileaks.org, przekierowywuje odwiedzających na stronę mirror.wikileaks.info…

Ta strona znajduje się na serwerze w Moskwie — należącym i kontrolowanym przez przestępców z Rosji, którzy za pomocą wirusów oraz oprogramowania zwanego "malware" — przejmują od lat kontrolę nad komputerami Rosjan.

 

Jak podaje "SPAMHOUSE"

Ci znani rosyjscy przestępcy w Moskwie są od lat dostawcami internetu w Rosji — w tym także wszelkiego rodzaju wirusów infekujących komputery oraz przejmujących kontrolę nad komputerami osobistymi.

I ani znany miłośnik porządku w Rosji tow. Putin, ani jego milicja — od lat na to nie reagują...

______________________

Dane za: "Wikileaks Mirror Malware Warning", http://www.spamhaus.org/news.lasso?article=665

 

2 komentarze

avatar użytkownika Maryla

1. dlaczego kojarzy mi sie to z polskim Fejsbukiem?

"Ci znani rosyjscy przestępcy w Moskwie są od lat dostawcami internetu w Rosji — w tym także wszelkiego rodzaju wirusów infekujących komputery oraz przejmujących kontrolę nad komputerami osobistymi."

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Andy-aandy

2. Śmiertelnie niebezpieczne słabości w sieci

Urządzenia, o których mowa w raporcie, to palmtopy, telefony komórkowe, smartfony, przenośne konsole do gier, notebooki, pendrivy, odtwarzacze MP3, aparaty cyfrowe, czytniki kart pamięci i inne.

Siedem naszych grzechów głównych

Większość nadużyć popełnianych przez cyberprzestępców opiera się nie na technologii, ale na zdobywaniu zaufania internautów. Mówi się o chorobliwej, naiwnej skłonności do obdarzania zaufaniem niewłaściwych osób. W Cisco Security Report 2010 wymieniono siedem „śmiertelnie niebezpiecznych słabości”, które cyberprzestępcy wykorzystują w ramach swoich ataków socjotechnicznych przyjmujących formę wiadomości e-mail, czatów w mediach społecznościowych lub rozmów telefonicznych. Te słabości to: zainteresowanie seksem, chciwość, próżność, zaufanie, lenistwo, współczucie i pośpiech.
____________
Cytat z: Śmiertelnie niebezpieczne słabości w sieci, http://www.rp.pl/artykul/602166_Smiertelnie-niebezpieczne-slabosci-w-sie...

 Andy — serendipity