XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński rusza 1 września br. o godz. 9:00

avatar użytkownika Maryla

XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński

Rozpoczniemy w dniu 1 września br. o godz. 9:00, przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie.  Pierwszy etap do Hajnówki. Tam, w kościele pod wezwaniem Cyryla i Metodego, przy ul. 3 Maja 65, uczestniczymy w poświęceniu płaskorzeźby Inki - Danusi Siedzikówny.  Płaskorzeźbę Inki, łączniczki- sanitariuszki V Brygady Wileńskiej AK mjr. Łupaszki, zamordowanej przez komunistów, kiedy nie miała jeszcze 18 lat, ufundowali polscy motocykliści z pieniędzy zebranych na Jasnogórskich zlotach motocyklowych. Postać tej dziewczyny zasługuje na najwyższy szacunek, straszliwie torturowana, nikogo nie wydała. Jest to ważne zwłaszcza dziś kiedy wśród tzw. „elit”, jest tak wielu komunistycznych kapusi.


Następnego dnia jedziemy do Wilna. Po drodze odwiedzimy Panią Mariannę Popiełuszko, mamę bł. ks. Jerzego a po tem Giby, Kowno, Kiejdany, Mejszagołę. Na Wileńszczyźnie odwiedzimy jeszcze: Glinciszki, Pikiliszki, Zułów, Powiewiórkę, Podbrodzie, Rudominę, Czarny Bor, Ponary, Rossę i zakończymy Mszą Św. w Ostrej Bramie.

W Ponarach, tam gdzie litewscy ochotnicy, pod komendą niemiecką, wymordowali ok. 25 tys. polskiej inteligencji i młodzieży Wilna, odbędzie się I Motocyklowy Zlot Ponarski.

4 września, we wtorek, wjedziemy do Białorusi i pojedziemy przez Oszmianę – Lidę – Krupowo (miejsce rodzinne rotmistrza Witolda Pileckiego) – Surkonty (pole bitwy AK z NKWD http://podziemiezbrojne.blox.pl/2008/08/Bezrukij-Major-czesc-3.html ) do Grodna.

Następnego dnia, przez Roś, Wołkowysk, Słonim, Baranowicze pojedziemy do Zaosia. I tam "pośród pól malowanych zbożem rozmaitem", w posiadłości Mickiewiczów, tam gdzie urodził się Adam, rozstawimy nasze namioty. Przy ognisku – wieczór poezji.
Na Białorusi odwiedzimy jeszcze Świteź, Nowogródek, Naliboki, Wołożyn, Bogdanowo, Mińsk–Kuropaty, Chatyń, Mochylew, Lenino.

A następnie Rosja: Smoleńskie lotnisko, Katyń, Kłuszyn, Miednoje, Moskwa, Kozielsk, Kursk. 
Ukraina: Charków-Piatichatki, Kijów-Bykownia, Żytomierz, Berdyczów, Koziatyń, Chmielnik, Latyczów, Brahiłów, Winnica, Bar, Kamieniec Podolski, Chocim, Jazłowiec, Dytiatyń, Huta Pieniacka, Zadwórze, Malechów, Lwów, Żółkiew i już w Polsce: Krzesimów i Warszawa.

 22 września (sobota), o godzinie 18:00 wjeżdżamy na Pl. Marszałka Piłsudskiego i tu odbędzie się zakończenie XII Rajdu Katyńskiego.

Celem Rajdu Katyńskiego są Cmentarze Wojenne w Katyniu, Miednoje, Charkowie-Piatichatkach, w Kijowie-Bykowni i ten czekający na ekshumację w Mińsku-Kuropatach. Najważniejszym obecnie dla nas miejscem jest lotnisko smoleńskie. Tam wszędzie będą Msze Św.

Każda z wymienionych wyżej miejscowości, przez które jedziemy, to kawał polskiej historii. Wszędzie spotkania, spotkania z Polakami, spotkania z dziećmi w sierocińcach. Spotkania mieszkańcami i z władzami miast. W Winnicy już po raz trzeci rozegramy mecz piłki nożnej z reprezentacją władz miasta. Odwiedzimy Polskie Termopile w Dytiatyniu i Zadwórzu. W Podbrodziu, Bogdanowie, Katyniu, Miednoje, spotkania z dziećmi w sierocińcach. W Moskwie złożymy wieniec na symbolicznej mogile gen. Leopolda Okulickiego i Stanisława Jasiukowcza na Cmentarzu Dońskim. Złożymy wieńce przyjaciołom Polski: Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie.

Nie sposób wymienić wszystkiego, co podczas 3-tygodniowego rajdu zamierzamy zrobić. Gwarantujemy moc niezwykłych spotkań, wzruszeń.

Są jeszcze wolne miejsca. Jeżeli jesteś zainteresowany uczestnictwem w XII Rajdzie Katyńskim zadzwoń już teraz 506 284 816. Jeżeli nie jeździsz motocyklem, a dysponujesz furgonem bagażowym, również prosimy o kontakt.
 
****
Podczas tegorocznego Rajdu Katyńskiego będą zorganizowane dwa zloty motocyklowe:

3 września w Ponarach pod Wilnem - “PONARY – Pamiętamy”.
Wyruszamy 1 września razem z Rajdem Katyńskim sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Komandorem jest Marcin Gałecki 48 605 621 400, mgalecki@poczta.onet.pl i do niego należy się zgłaszać.

III Zlot motocyklowy w Hucie Pieniackiej,  16 – 20 września 2012 r.

Od Komandora Rajdu do Huty Pieniackiej:
Warunki udziału w zlocie; umiejętność jazdy na motocyklu, dobry humor i koleżeńskość.
Ne ma żadnych opłat organizacyjnych, poza Znaczkiem Zlotowym /w zamian za dobrowolny datek dla Polaków na Wschodzie/. Jedzenie /z wyłączeniem pobytu w Brodach/, paliwo, noclegi we własnym zakresie - choć wszystko będzie zorganizowane.

Będę wdzięczny za rozpropagowanie idei Zlotu, naszym celem jest uporządkowanie części Cmentarza Wojskowego w Brodach, będą potrzebne silne ręce, zapał i gorące Serce.
Tam pozostali nasi Bohaterowie, nasi przodkowie, nasi żołnierze, Nasza Krew, bili się i umierali za wolną Polskę. Choć tyle możemy dla nich zrobić.
Do zgłoszenia uczestnictwa proszę o podanie; imienia i nazwiska, adresu mail, nr  tel. kontaktowego. Zgłoszenia rejestrujemy do 20 sierpnia 2012 r. Choć im wcześniej będziemy o Tobie wiedzieli, tym lepiej zorganizujemy nasz pobyt i działania w Brodach, noclegi, jedzenie, sprzęt i narzędzia do prac na cmentarzu.
W załączeniu; harmonogram Zlotu.

pozdrawiam i do zobaczenia na Zlocie.
Adam Świtalski
preferowany kontakt mailowy: adam.switalski(at)wp.pl, tel. 510 011 012"
 
****
 
DARY

Podczas Zlotu Jasna Góra 2012 w Gietrzwałdzie, jak każdego roku, przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na rzecz Polaków na Kresach Rzeczypospolitej. Zebraliśmy 27.196,15 zł; 50 euro i $40,00. Jest to znacznie mniej jak w roku ubiegłym, kiedy zebraliśmy 115 tys. zł. Po opłaceniu kosztów własnych, nie pozostało nic.
Nie wypełnimy furgonów darami, które jadą z Rajdem Katyńskim na Wschód. Dzieci w sierocińcach nie dostaną zabawek. Rosyjskie dzieci z sierocińca w Katyniu, które cały rok uczyły się polskich piosenek, aby zaśpiewać polskim motocyklistom, nie dostaną nic.

Jeżeli najbiedniejsi z nas, straszliwie doświadczeni nasi rodacy, tam na wschodzie, dzieci w sierocińcach, nie są Ci obojętni – złóż datek, niech uśmiech ich będzie dla Ciebie nagrodą. 

Na naszej stronie www.rajdkatynski.net  jest nowa zakładka – DARY, jest podane konto złotówkowe i dolarowe. Zapraszam.
Za dotychczasowe wpłaty dziękuję z całego serca. Lista darczyńców jest na naszej stronie:
>>>> link <<<<
 

****

http://rajdkatynski.net/index.php?option=com_content&task=view&id=239&Itemid=85

 

Etykietowanie:

6 komentarzy

avatar użytkownika Maryla

2. Most Pamięci 2012. Rajd

Most Pamięci 2012. Rajd Katyński wyruszy w sierpniu z Jasnej Góry do Kazachstanu.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. Pół tysiąca motocyklistów w sanktuarium

Ponad 500 motocyklistów z Polski i Europy wzięło udział 4 sierpnia w pielgrzymce do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Zawierzali Bogu swoją wspólnotę i podróżowanie na motocyklach. Pielgrzymka zorganizowana została w ramach trzydniowego międzynarodowego zlotu motocyklistów, który odbywa się w Bałtowie.

Mszy św. koncelebrowanej w świętokrzyskim kościele w intencji miłośników jednośladów przewodniczył superior o. Zygfryd Wiecha OMI, który witając pielgrzymów podziękował, że co roku pamiętają o tym, by pielgrzymować na Święty Krzyż.

- Krzyż jest specyficznym drogowskazem. Wskazuje nam na miłość Boga do każdego z nas – powiedział o. Wiecha.

W homilii ks. Krzysztof Kulpa, duchowy opiekun motocyklistów w diecezji sandomierskiej(sam także motocyklista), podkreślił, że w świętokrzyskim sanktuarium każdego roku uczestnicy zlotu w Bałtowie "ładują swe duchowe akumulatory, by wsparci Bożym błogosławieństwem płynącym z Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przyoblec się w nowego człowieka".

- Na drodze naszego codziennego życia spotykamy szczególnych ludzi. Stają się oni dla nas przewodnikami, wskazując nam właściwe postawy, by żyło nam się lepiej, w zgodzie i harmonii, zachęcają do zmiany życia, postępowania. Niewątpliwie dla nas wszystkich takim przewodnikiem jest Jezus, który pragnie byśmy na nim budowali swoje życie – mówił ks. Kulpa.

Na zakończenie Eucharystii wszyscy uczestnicy pielgrzymki zostali pobłogosławieni relikwią i oddali jej cześć przez ucałowanie.

Organizatorem pielgrzymki na Święty Krzyż jak co roku jest Klub Motocyklowy Ostrowiec Prospect Gremium MC, który od pięciu lat w Bałtowie na terenie Jura Parku organizuje w sierpniu zlot motocyklistów z całej Polski i Europy. Tegoroczny rozpoczął się 3 sierpnia, a zakończy się w niedzielę.

Uczestnicy zlotu w programie mają m.in.: paradę motocykli, koncert Bullshit Baby, Crankshaft, The Bill, T. Love, pokazy sztucznych ogni, wspólne smażenie na scenie regeneracyjnej jajecznicy z „jaja dinozaura” i konkursy z nagrodami. Ponadto przewidziane są jeszcze zwiedzanie Parku Jurajskiego, spływ kajakami, jazda konna i rollercoasterem oraz ognisko.

Święty Krzyż to najstarsze polskie sanktuarium. Przechowywane są nim relikwie Drzewa Krzyża Świętego. Od X w. do kasacji opactwa w 1819 r. gospodarzami sanktuarium byli benedyktyni, obecnie opiekę nad nim sprawują Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej.

KAI

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. Pielgrzymka Motocyklistów na Górze Św. Anny



Pielgrzymka Motocyklistów na Górze Św. Anny

Prawie 8 tys. osób wzięło dziś udział w 10. Pielgrzymce
Motocyklistów na Górze Św. Anny. Zmotoryzowani pielgrzymi zjechali do
Groty Lurdzkiej na 4 tys. pojazdów nie tylko z opolskiego i sąsiednich
województw, ale też Czech czy Niemiec.

Jak powiedział organizator pielgrzymek motocyklowych na Górze Św.
Anny Andrzej Złoczowski tegoroczną mszę odprawiało aż siedmiu
księży-motocyklistów z różnych stron Polski. - Przyjechaliście tu
przede wszystkim w poszukiwaniu równowagi, która jest potrzebna w życiu i
na motorze. Jezus daje wskazówki, jak ją odzyskać
- powiedział
podczas kazania o. Jacek Hubicki, jezuita z Gliwic, który nie krył
zaskoczenia liczbą pielgrzymów, którzy zjawili się na niedzielnej mszy.
Gdyby ludzie chcieli skorzystać z tej bożej równowagi, to na świecie
byłoby wiele mniej zła. Nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż - to
boże propozycje, by ją zachować
- mówił duchowny.

Podczas dzisiejszej mszy na Górze Św. Anny zmotoryzowani pątnicy
modlili się za to, by zawsze bezpiecznie wracać z motocyklowych eskapad
do domu, za zmarłych motocyklistów i bliskich, a podczas podniesienia
najświętszego sakramentu Grotę Lurdzką wypełnił dźwięk motorowych
klaksonów. Po mszy odbyło się błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów
oraz wspólny obiad w Domu Pielgrzyma, a po nim motocykliści udali się na
Piknik Motocyklowy w Strzelcach Opolskich.

http://news.money.pl/artykul/pielgrzymka;motocyklistow;na;gorze;sw;anny,...



Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. Zaproszenie na start XII

Zaproszenie na start XII Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego - 1 września, Pl. Piłsudskiego

W sobotę, 1 września 2012 roku o godzinie 9.00, tradycyjnie sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie, wystartuje XII Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński.

To nasza dwunasta wyprawa na Wschód będąca hołdem złożonym Rycerstwu Rzeczypospolitej, ofiarom zbrodni komunistycznej, zbrodni bez sądu i kary.

Rajd to także spotkania z Polakami żyjącymi na terenie Kresów Rzeczpospolitej, którzy kochają Polskę całym sercem i są jej niezwykle oddani. To również niezwykła podróż przez minione stulecia, szklakiem naszych zwycięstw i klęsk, barwna lekcja polskiej historii, tak bardzo zakłamanej przez ostatnie dziesięciolecia.

Oficjalne zakończenie XII Rajdu Katyńskiego odbędzie się w sobotę, 22 września br. o godzinie 18:00 w miejscu startu, czyli na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Zapraszamy bardzo serdecznie do udziału w naszych uroczystościach, zarówno startu, jak i zakończenia Rajdu. To w Państwa imieniu jedziemy na Kresy - zapalamy znicze na grobach polskich bohaterów i spotykamy się z Polakami na Wschodzie.

www.rajdkatynski.net

XII RAJD KATYŃSKI - TRASA

XII Rajd Katyński potrwa trzy tygodnie, podczas których odbędzie się wiele niezwykłych i wzruszających spotkań z Polakami mieszkającymi na Kresach Rzeczypospolitej. Motocykliści mają do pokonania ponad 6 tys. kilometrów przez tereny: Polski, Litwy, Białorusi, Rosji i Ukrainy:

1.09.2012 (sobota) –Warszawa – Ostrów Mazowiecka – Narewka – Hajnówka.
- godz. 10:00 - Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego. START
2.09.2012 (niedziela) – Hajnówka – Suchowola – Okopy – Mariampole – Kowno - Wędziagoła – Kiejdany – Mejszagoła – Wilno.
3.09.2012 (poniedziałek) – Wilno – Glinciszki – Pikiliszki – Zułów – Powiewiórka – Podbrodzie – Rudomina – Czarny Bor – Ponary – Rossa – Ostra Brama.
4.09.2012 (wtorek) - Wilno – Miedniki - Oszmiana –Lida – Krupowo – Surkonty – Grodno.
5.09.2012 (środa) – Grodno – Roś – Wołkowysk – Słonim – Baranowicze – Zaosie.
6.09.2012 (czwartek) – Zaosie – Świteź – Nowogródek – Naliboki – Wołożyn – Bogdanowo.
7.09.2012 (piątek) – Bogdanowo – Mińsk – Kuropaty – Chatyn– Lenino.
8.09.2012 (sobota) – Lenino – Smoleńsk – Katyń.
9.09.2012 (niedziela) – Katyń.
10.09.2012 (poniedziałek) – Katyń - Kłuszyn – Miednoje.
11.09.2012 (wtorek) – Miednoje – Moskwa.
12.09.2012 (środa) – Moskwa – Kozielsk – Kursk.
13.09.2012 (czwartek) – Kursk – Charków.
14.09.2012 (piątek) – Charków – Kijów – Bykownia.
15.09.2012 (sobota) – Kijów – Żytomierz – Berdyczów – Winnica.
16.09.2012 (niedziela) – Winnica – Brahiłów – Chmielnik – Latyczów – Bar.
17.09.2012 (poniedziałek) – Bar– Kamieniec Podolski.
18.09.2012 (wtorek) – Kamieniec Podolski – Chocim – Okopy Św. Trójcy – Jazłowiec.
19.09.2012 (środa) – Jazłowiec – Dytiatyń – Huta Pieniacka.
20.09.2012 (czwartek) – Huta Pieniacka – Zadwórze – Malechów - Lwów-Brzuchowice.
21.09.2012 (piątek) – Lwów.
22.09.2012 (sobota) – Lwów – Żółkiew – Warszawa.
- godz. 18:00 - Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego. ZAKOŃCZENIE RAJDU

W XII Rajdzie Katyńskim wezmą udział także polscy harcerze z Wilna na czele z hm. Ks. Dariuszem Stańczykiem.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. (Brak tytułu)

Image

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl