Co sądzicie o prawie do posiadania broni?

avatar użytkownika BezPrzesady

Zadajmy sobie pewne pytania...

 

Dostęp do Broni. Pytania i odpowiedzi. „Czy Polacy powinni mieć dostęp do broni palnej?” Dziś w Poznaniu odbędzie się spotkanie pod takim tytułem – o godzinie 18:00 w Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Lubrańskiego 1, gościem będzie Pan Jacek Hoga, prezes fundacji Ad Arma, gdzie będzie poruszany ten problem. Zadałem Panu Jackowi kilka pytań. Oto odpowiedzi na nie:

Jak ocenia Pan próbę wprowadzenia tak zwanej dyrektywy 477? I działania Pani Elżbiety Bieńkowskiej?

Historycznie rzecz biorąc rozbrojenie jest ZAWSZE wstępem do co najmniej zniewolenia. Często masowych mordów. To, że dziś jesteśmy przyzwyczajeni do w miarę spokojnych czasów, nie znaczy, że nadal tak będzie. Brawo do obrony jest podstawowym prawem każdego człowieka, wynika wprost z prawa do życia. Oficjalnie zakomunikowane powody są tu bez znaczenia. Intencja jest jasna. Narody Europy – oficjalnie suweren EU – mają być rozbrojeni!

 

Spotkałem się z wieloma wypowiedziami w ostatnich kilku dniach, że to co próbuje zrobić UE w sprawie ograniczenia posiadania broni jest po prostu nielogiczne. Osoby, z którymi rozmawiałem oceniają, że posiadacze [LEGALNI] broni strzeleckiej, nie popełniają z jej użyciem przestępstw (statystyki mówią o procentowej zaledwie wielkości takich incydentów). Prawie 99% popełnionych przestępstw przy użyciu broni- to przestępstwa z bronią posiadaną nielegalnie. Wniosek jest prosty: ten kto chce posiadać broń i uczynić z niej użytek dla jakiegoś przestępstwa, nie będzie czekał miesiącami na zezwolenie – po prostu zdobędzie ją nielegalnie…. A więc jak wyjaśnić próbę ograniczenia do posiadania broni w sposób legalny? Czy to ma sens z jakiegokolwiek punktu widzenia? Jaki może być prawdziwy powód próby wprowadzenia tego ograniczenia? Czy nie uważa Pan, że państwo w którym może każdy niekarany i uczciwy obywatel posiadać broń może być bezpieczniejsze?

 

Fundamentem każdego z praw jest prawo do życia, jeśli jesteśmy pozbawieni prawo do jego obrony, to jesteśmy pozbawieni praktycznego prawa do życia. Jak można mówić o bezpieczeństwie obywateli, jeśli nie mają prawa do obrony??

 

A ponadto: czy można założyć że takie państwo „wysyła” określony sygnał dla społeczności międzynarodowej, lub też grona państw stanowiących zagrożenie dla owego państwa: nasi obywatele mają broń, umieją się nią posługiwać i nie będzie wam łatwo dać sobie z nami radę…. (Szwajcaria niejako stanowi mocny przykład państwa w którym wszyscy obywatele są zmilitaryzowani – „zbrojna neutralność” – innymi słowy chcąc obronić pokój bądź gotowy do wojny – lub też szykuj się do niej…) Czy powszechne posiadanie broni może spełnić rolę „odstraszacza”?

Dla bandytów – tak. Statystyki jasno pokazują, że gdzie więcej jest broni w prywatnych rękach, tam większy jest poziom bezpieczeństwa. Niestety nie ma to dużego znaczenia z punktu widzenia obronności państwa. Pistoletem nie zestrzelimy samolotu, a karabinem nie zatrzymamy czołgu.

Czy sam fakt powszechnego uprawiania sportów strzeleckich, (bez żadnych podtekstów obronnych) – popularyzowania ich w mediach – może wpłynąć na bezpieczeństwo państwa?

Trochę łatwiej będzie wyszkolić lekką piechotę – to wszystko. Domagamy się powszechnego dostępu do broni aby powstrzymać nowy Wołyń; nie aby powstrzymać inwazję wojskową. Broń w rękach obywateli zwiększa bezpieczeństwo zwłaszcza w czasach kryzysów, kiedy służby porządkowe nie mogą poradzić sobie z nawałą problemów.

 

Czy są w stanie wychować młodzież, mieć pozytywny wpływ na jej rozwój? Jakie są Pana doświadczenia w tym zakresie?

Strzelectwo uczy koncentracji i odpowiedzialności. Jego upowszechnienie, ramię w ramię, z szermierką powinno być podstawą kształtowania młodych chłopców.

 

Czy posiada pan broń? I jeżeli tak to jaką?

Na szczęście nie jest to informacja, którą mam obowiązek się dzielić. Niestety jednak jest to informacją, którą mają urzędu państwowe, a razem z nimi każda stolica (Berlin, Moskwa, Waszyngton…), która ma tu poważne interesy. Dla bezpieczeństwa obywateli powinien być zapewniony ustawowy zakaz rejestracji broni w rękach prywatnych. Tylko wtedy osoby posiadające broń będą bezpieczne. Przed konfiskatą, co udowadniają biurokraci unijni. Od 18 listopada nikt już nie może nieć wątpliwości. Rejestracja jest zawsze wstępem do konfiskaty. Po drugie w razie konfliktu zbrojnego tylko broń niezarejestrowana może nadal pozostać bezpiecznie w rękach obywateli. Pamiętajmy; posiadacze legalnej broni w 1939 roku byli na listach proskrypcyjnych przygotowanych przez obu okupantów.

Według Pana: Dlaczego warto posiadać broń? Jak to zmienia człowieka?

 

Broń to narzędzie. Nie na co dzień jej potrzebuję, ale może ona uratować życie moje i moich bliskich. Czy zmienia człowieka? Tak. Człowiek staje się bardziej odpowiedzialny i spokojniejszy w reakcjach.

Czy Polacy powinni mieć powszechny dostęp do broni – z uwagi na sytuację polityczną? Czy też są inne powody dla których powinno się wprowadzić powszechny dostęp do broni zagwarantowany konstytucją (jak w USA), czy też wzorować się na niedawno wprowadzonym podobnym prawie do posiadania (powszechnego) broni w Rosji?

Każdy ma prawo do życia, jeśli nie mamy prawa do obrony współczesną bronią, to jest to martwy zapis. Praktyczne prawo do życia oznacza prawo do posiadania broni i użycia jej w samoobronie. Postulujemy ustawowy zakaz rejestracji broni, oraz skreślenie artykułu o przekroczeniu obrony koniecznej z kodeksu karnego. Nie da się przekroczyć obrony koniecznej. Czy powszechne posiadanie broni w Polsce mogłoby być rodzajem odpowiedzi na taki stan rzeczy w Rosji? Nie, byłoby to proste przywrócenie stanu naturalnego. W tradycji polskiej każdy miał prawo do broni, bez względu na stan i zasobność portfela. Dziś w praktyce tylko ubodzy mają utrudniony dostęp do broni.

Dziękuję za rozmowę.

 

Co sądzą Czytelnicy blogmedii24.pl na ten temat? Zło Dobrem zwyciężaj. Czy to wystarczy wobec zbrojnego islamu? Czy też wobec zdeterminowanego bandyty?

 

 

Etykietowanie:

2 komentarze

avatar użytkownika guantanamera

1. Rozmawiamy na ten temat od pewnego czasu...

http://blogmedia24.pl/node/72882
Jest coraz więcej powodów, żeby ten projekt popierać.

avatar użytkownika gość z drogi

2. Droga @Guantanamero :)

ciekawy był gdzieś w sieci artykuł w tym temacie...artykuł porównywawczy,ile jest pozwoleń na broń u naszych sąsiadów i u nas...smutna statystyka na na naszą niekorzyść.. czyżby Czesi odważniejsi od nas ?;)
serdeczne pozdrowienia...

gość z drogi