VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę, 9 stycznia 2016.

avatar użytkownika Redakcja BM24

9 stycznia 2016 r. odbędzie się VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Jej przewodnim tematem będzie wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, a organizatorem jest duszpasterz kibiców - ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin i kibic Lechii Gdańsk. Pomysłodawcą pielgrzymki był śp. Tadeusz Duffek, legendarny kibic gdańskiej Lechii.

Stowarzyszenie i portal Blogmedia24.pl dołącza się tradycyjnie jako społeczne medium wspierające, już po raz siódmy od II Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców, która odbyła się  19 grudnia 2009 r. 

VII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 10 stycznia 2015 r.

VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 4 stycznia 2014 r.

Nasz patronat medialny: V Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

IV Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę.

III Patriotyczna pielgrzymka kibiców

II Ogólnopolska Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę. Relacje.

38 komentarzy

avatar użytkownika Redakcja BM24

1. We wspomnienie bł. Jerzego

We wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki zapraszamy na VIII Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę, 9.01.2016.
https://www.facebook.com/621739394620545/videos/778563618938121/

Cała Polska Kibolska na Jasną Górę – zaprasza ksiądz Jarosław Wąsowicz!

Dziś, 19 października 2015, w rocznicę uprowadzenia i męczeńskiej śmierci [1984] błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, kapelana warszawskiej Solidarności, Bohatera opozycji – ogłaszamy termin VIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko jest patronem naszej Pielgrzymki.
Odbędzie się ona 9 stycznia 2016 roku.

Tematem przewodnim VIII Pielgrzymki będzie pamiętny zryw wolnościowy poznańskich robotników, którzy w czerwcu 1956 roku wystąpili przeciwko władzy komunistycznej.

Zapraszamy i prosimy o przekazywanie informacji wszystkim kibicom!

To już ósme nasze spotkanie, zaproście tych którzy jeszcze nie byli.

Głos organizatora, księdza Jarosława Wąsowicza SDB

avatar użytkownika Maryla

2. VIII Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę 2016

Program:
12.00 Msza św w Kaplicy Cudownego Obrazu
14.00 Sala Ojca Kordeckiego. Spotkanie z red. W.Sumlińskim nt "Mordy założycielskie III RP"
16.30 Prezentacja patriotycznych transparentów na Wałach Jasnogórskich
17.00 Koncert P.Piekarczyka o Żołnierzach Wyklętych

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

3. VIII Patriotyczna Pielgrzymka

VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę już 9 stycznia 2016! Ksiądz Jarosław Wąsowicz przedstawia plakat autorstwa Roberta Kwiatka.
http://akcja-testament.pl/viii-patriotyczna-pielgrzymka-kibicow/

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

4. Ks. Wąsowicz o VIII

Ks. Wąsowicz o VIII Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców: "Nagonka medialna sprzyja frekwencji. Kibice, czemu wielokrotnie dali dowód, to patrioci".

To pewnego rodzaju fenomen w skali świata - kibice sportowi przyjeżdżający na religijną pielgrzymkę. Wynika to z tego, że Polska ma wyjątkową historię

— mówi portalowi wPolityce.pl. ks. Jarosław Wąsowicz, duszpasterz środowisk kibicowskich.

wPolityce.pl: Przed nami VIII Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Jaki jest plan na ten rok?

Ks. Jarosław Wąsowicz: O 12.00 odbędzie się Msza święta w Kaplicy Cudownego Obrazu, później w sali im. Ojca Kordeckiego wykład redaktora Wojciecha Sumlińskiego nt. Mordów założycielskich III RP, później tradycyjny pokaz transparentów na jasnogórskich wałach i oprawa przygotowana przez kibiców poznańskiego Lecha, która upamiętni rocznicę Poznańskiego Czerwca 1956 i 1050 Rocznicę Chrztu Polski. Następnie 200 chętnych obejrzy przedpremierowy pokaz filmu „Historia Roja”, a większość kibiców uda się na recital Pawła Piekarczyka, który będzie śpiewał o „Żołnierzach Wyklętych” i o współczesnych tematach.

Kto może przyjechać na taką pielgrzymkę?

Wszyscy mogą do nas przyjechać i każdy jest zaproszony. Trzeba jednak pamiętać, że większość pielgrzymów stanowić będą kibice. W zeszłym roku przyjechało prawie 5 tysięcy fanów piłki nożnej, koszykówki, żużla, siatkówki.

Nie spodziewa się ksiądz spadku frekwencji, spowodowanego medialną nagonką na kibiców i to wydarzenie?

Nagonka medialna akurat sprzyja frekwencji na naszych pielgrzymkach. Jedyne co może nam popsuć humor do pogoda. A trzeba pamiętać, że kibice takich klubów jak chociażby Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk, Wigry Suwałki czy Czuwaj Przemyśl mają do Częstochowy kawał drogi. Nie martwię się jednak o frekwencję, bo nasza pielgrzymka na stałe już wpisała się w kibicowski kalendarz i ma już swoja renomę. To sami kibice ją organizują, to oni decydują o jej przebiegu, dlatego chętnie przyjeżdżają.

Dlaczego akurat Poznański Czerwiec ‘56? To tylko kwestia okrągłej daty?

Przede wszystkim to ważna dla nas data, a akurat przypada sześćdziesiąta rocznica tych wydarzeń. Warto jednak pamiętać, że obchodzimy też 1050 rocznicę Chrztu Polski, które to wydarzenie przebija wszystkie inne rocznice naszej historii i ma wyjątkowe znaczenie dla naszej Ojczyzny. Jest to też 50-a rocznica Sacrum Poloniae Millennium, czyli obchodów Tysiąclecia Chrztu Polski. Wtedy to Kościół stoczył z komunistami zwycięska walkę o rząd dusz. Walkę, która jednak wciąż się będzie toczyć. Komunizm został pokonany, ale idee lewicowe są wciąż żywe i wielu ludzi próbuje - tak jak za starych czasów – wyeliminować chrześcijaństwo, Ewangelię z przestrzeni publicznej i polskiego życia społecznego. Dlatego jest to tak niezwykle ważne. A w tym tzw. powstanie poznańskie, bo tak niektórzy historycy nazywają wydarzenia Poznańskiego Czerwca. To był ten moment, w którym wielkopolanie – bo choć epicentrum wydarzeń miało miejsce w Poznaniu, to do protestów doszło też w innych miejscach Wielkopolski – podnieśli się z kolan, by protestować przeciw komunistycznej władzy i zdrajcom Ojczyzny. Zawsze w te wydarzenia staramy się zaangażować kibiców związanych z regionem. Przy okazji okrągłej rocznicy Powstania Warszawskiego oprawę tworzyli kibice Legii Warszawa; oprawę dotyczącą Ziem Odzyskanych robił Śląsk Wrocław, a pierwszą w historii naszych pielgrzymek przygotował Raków Częstochowa. Dlatego teraz za oprawę odpowiadać będą poznaniacy, czyli kibice Lecha Poznań.

Po co tak naprawdę pielgrzymki kibiców? To nie jest grupa, której działania można wprost kojarzyć z katolicyzmem

To pewnego rodzaju fenomen w skali świata - kibice sportowi przyjeżdżający na religijną pielgrzymkę. Wynika to z tego, że Polska ma wyjątkową historię. Nasz patriotyzm jest bardzo mocno powiązany z religijnością, z wartościami chrześcijańskimi, z samym Kościołem Katolickim. A kibice, czemu wielokrotnie dali dowód, to przecież patrioci. Na Jasną Górę co roku przybywają pielgrzymki różnych grup społecznych i w pewnym momencie pojawił się pomysł, by i kibice mogli się spotkać pod patriotycznymi sztandarami i to w duchowej stolicy Polski. I to nam się udało. Z roku na rok kibiców na Jasnej Górze jest coraz więcej. To dowód na to, że istnieje wśród nich taka potrzeba. Inicjatywa odniosła sukces tylko dlatego, że wzięli się za nią sami kibice. Nikt tu za nich nic nie zrobił i niczego im nie narzucał. Oczywiście jest to wydarzenie religijne, a kibice to zwykli, normalnie ludzie, którzy także potrzebują duchowych doświadczeń. A w takim, a nie innym towarzystwie czują się dobrze. Pielgrzymka jest jednym z dowodów na to, że pomimo animozji klubowych polscy kibice potrafią się jednoczyć wokół wartości patriotycznych, wokół ważnych spraw dla Polski. Pielgrzymka zawsze jest też okazją do wysłuchania ciekawych wykładów na temat historii i aktualnej sytuacji. Dlatego jest to wydarzenie ze wszech miar potrzebne. I dlatego kibice tak licznie się na nim stawiają.
est to też wykonanie testamentu śp. Tadeusza Duffeka…

Tadek, kiedy umierał, miał taką idee. I kiedy zaczynaliśmy pierwszą pielgrzymkę robiliśmy to w myśl wypełnienia tego testamentu. Myślę, że efekt przerósł jego oczekiwania. Z roku na rok pojawia się więcej inicjatyw. W tym roku, w godzinach 10.00-14.00 będzie miała miejsce zbiórka krwi. Ta akcja została zorganizowana przez klub krwiodawców, kibiców Cracovii. Dodatkowo jest jeszcze film „Historia Roja”, którego reżyser Jerzy Zalewski chciał w ten sposób uhonorować kibiców. On sam miał wielokrotnie okazję spotykać się z kibicami. Kiedy trzeba było ratować „Roja”, to właśnie kibice organizowali pomoc. Co ważne, w tym roku po raz pierwszy pojawią się oficjalne delegacje kibiców z zagranicy, będą to kibice z Węgier. Przypomnę, że węgierscy fani są bardzo zaprzyjaźnieni z polskimi i bacznie obserwują co się u nas dzieje. 11 listopada na wielu węgierskich stadionach pojawiły się transparenty o treści: Boże, błogosław Polsce, a w tym roku ci kibice będą z nami na Jasnej Górze. Ma to kolejny wymiar symboliczny, przecież nasza Matka Boska Jasnogórska przywędrowała do Polski właśnie z Węgier. Będą też z nami polscy kibice z Lidy, które to miasto znajduje się dzisiaj na Białorusi.

W takim razie, jakie plany na następne lata?

W przyszłym roku chcemy wpleść naszą pielgrzymkę w całoroczny plan działań, o których dziś nie chcę jeszcze mówić, bo będzie to swego rodzaju niespodzianka, która zainicjuje szereg wydarzeń patriotycznych dla młodzieży w całym kraju. Będzie to związane z Błogosławioną Poznańską Piątką, męczenników II Wojny Światowej, Żołnierzami Narodowej Organizacji Bojowej, którzy zostali wyniesieni na ołtarze przez Św. Jana Pawła II, w 2017 roku będzie 70-a rocznica ich śmierci. A w 2018 roku chcemy zaprosić na naszą pielgrzymkę kibiców z całej Europy.
Rozmawiał Tomasz Karpowicz

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

5. Ks. Wąsowicz o VIII

Ks. Wąsowicz o VIII Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców:

„To pewnego rodzaju fenomen w skali świata – kibice sportowi
przyjeżdżający na religijną pielgrzymkę. Wynika to z tego, że Polska
ma wyjątkową historię” – mówi portalowi wPolityce.pl. ks.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

6. Kibol to brzmi dumnie! Nagonka za sprzeciw wobec władzy odbiła

Kibol to brzmi dumnie! Nagonka za sprzeciw wobec władzy odbiła się czkawką!
http://akcja-testament.pl/kibol-to-brzmi-dumnie/

z ks. Jarosławem Wąsowiczem, salezjaninem i organizatorem pielgrzymek kibiców na Jasną Górę, rozmawia Jarosław Wróblewski.

Określenie „kibol” to epitet czy powód do dumy?

kibole to brzmi dumnie

Zawsze do dumy. Szczególnie jeśli będziemy pamiętali, w jakich okolicznościach media zaczęły kibolami nazywać młodych ludzi, którzy sprzeciwiali się aroganckim działaniom ówczesnych władz, wszechobecnej poprawności politycznej i podejmowanej zgodnie z jej programem antychrześcijańskiej krucjacie, rugowaniu polskiej historii ze szkół, honorowaniu sowieckich agentów i komunistycznych aparatczyków. Temu wszystkiemu przez ostatnie, długie niestety lata, sprzeciwiali się kibole. Ostatecznie jednak polityka obrzydzania społeczeństwu kibiców przez media kontrolowane przez władze, przez prowokacje policyjne i represje wymierzone w to środowisko, odbiły się inicjatorom tej swoistej wojny przysłowiową czkawką. I dzisiaj być kibolem to brzmi dumnie!

Nagonka ekipy Donalda Tuska ostro zwalczała autonomiczny ruch kibicowski, widząc w nim swojego wroga. Ksiądz, narażając się na krytykę, szedł pod prąd, robił swoje i skupił kibiców wokół Bożych dzieł, tworząc silną wspólnotę ponad klubowymi podziałami. Taka duchowość to fenomen w historii polskiego Kościoła?

Nie byłem sam, było nas wielu, którzy w ostatnich latach podjęli wyzwanie jednoczenia ruchu kibicowskiego w działaniu patriotycznym. W moim wypadku było to głównie organizowanie ogólnopolskich pielgrzymek kibicowskich na Jasną Górę, animacja obchodów dni pamięci Żołnierzy Wyklętych i wykładów poświęconych najnowszej historii Polski, organizowanie wypoczynku dla dzieci z Kresów i działalność publicystyczna. W każdej z tych przestrzeni otrzymałem olbrzymie wsparcie, poczynając od moich przełożonych salezjańskich, przez wielu współbraci, kapłanów, działaczy patriotycznych po decyzyjne postaci ruchu kibicowskiego. Bez nich wszystkich nie byłoby na pewno pielgrzymki, która stała się swego rodzaju fenomenem, jeśli popatrzymy, że zaczynaliśmy od grupy kilkuset osób, po pięciotysięczną rzeszę wspólnoty różnych klubowych barw, która jednoczy się wokół modlitwy za Polskę w jej duchowej stolicy, u tronu Jasnogórskiej Pani, Królowej naszego narodu. Nasza pielgrzymka jest na pewno czymś wyjątkowym, bo nigdzie na świecie nie ma podobnych inicjatyw. Ale chcemy pójść dalej i na jubileuszową jej odsłonę za dwa lata zaprosić kibiców z innych państw. W tym kierunku zostały już podjęte rozmowy i mam nadzieję, że w 2018 r. będziemy gościli przedstawicieli środowiska kibicowskiego z różnych krajów europejskich. Dzisiaj w obronie chrześcijańskich wartości, które stoją u fundamentów Europy, nie wystarczy solidarność narodowa, ona musi mieć charakter międzynarodowy. Takie działanie na pewno wpisuje się też w nurt Nowej Ewangelizacji, która jest tak żywo obecna w Kościele od czasów św. Jana Pawła II.

Można mówić o konkretnych owocach dotychczasowych pielgrzymek kibiców na Jasną Górę?

Mógłbym na ten temat dużo opowiadać. Powiem tylko tyle, że najpiękniejsze owoce widać w sercach tych, którzy przybywają na naszą pielgrzymkę na Jasną Górę. W ich codziennej, niełatwej walce o wierność Ewangelii. W kształtowaniu swoich relacji z Panem Bogiem, w wielu wypadkach także w podejmowanych próbach regulowania życia sakramentalnego. W aktywności patriotycznej w swoich lokalnych środowiskach. To są konkretne owoce. Mam nadzieję, że w Roku Miłosierdzia Pan Jezus będzie nas obdarzał swoimi łaskami i błogosławieństwem szczególnie hojnie.
(...)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

7. LECHIA GDAŃSK!PRECZ Z KOMUNĄ!

W trakcie Pielgrzymki będzie można nabyć książkę "Wielka Lechia Moich Marzeń" Pamięci Tadeusza Duffeka pod red. Karola Nawrockiego i Ks. Jarosława Wąsowicza.Tadeusz był pomysłodawcą tej pielgrzymki, niestety zmarł zanim odbyła się I Pielgrzymka..

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

8. W sobotę VIII pielgrzymka

W sobotę VIII pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. W tym roku około 5 tysięcy gości

9 stycznia br. już po raz ósmy kibice z całej Polski spotkają się u Tronu Matki Bożej na Jasnej Górze. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej uroczystości!

- Co roku w pielgrzymce uczestniczy coraz więcej osób, w tym roku spodziewamy się około 5 tys. gości z Polski i zagranicy – mówi w rozmowie z nami ks. dr Jarosław Wąsowicz, organizator uroczystości. Program tegorocznej pielgrzymki jest bardzo rozbudowany. Punktem centralnym będzie jak co roku Msza Święta odprawiona o 12.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu, podczas której ks. Wąsowicz wygłosi homilię nawiązującą do Czerwca 1956 r. stanowiącego, z uwagi na okrągłą rocznicę zrywu poznańskich robotników, motyw przewodni pielgrzymki. Pod koniec Eucharystii nastąpi poświęcenie patriotycznych sztandarów i kibicowskich szalików.

Po Mszy Św., o 14.00 odbędzie się w sali Ojca Kordeckiego wykład Wojciecha Sumlińskiego poświęcony mordom założycielskim III RP. – Bardzo się cieszę z przyjęcia naszego zaproszenia przez redaktora Sumlińskiego. Jest to człowiek niezwykle odważny, który bardzo wiele wycierpiał z rąk poprzedniego reżimu – tego samego, który dzisiaj krzyczy o demokracji – przypomina ks. Wąsowicz. Po wykładzie, o 16.30 odbędzie się prezentacja transparentów na Wałach Jasnogórskich oraz okolicznościowej oprawy – w tym roku, z racji okrągłej rocznicy poznańskiego Czerwca, przygotowanej przez kibiców Lecha. Dla 200 kibiców Jerzy Zalewski organizuje w Halach św. Józefa przedpremierowy pokaz „Historii Roja”, wersji ostatecznej długo oczekiwanego filmu, który od 4 marca wchodzi na ekrany kin. Równolegle w sali Ojca Kordeckiego o 17.00 odbędzie się koncert Pawła Piekarczyka poświęcony Żołnierzom Wyklętym.

- Z roku na rok w pielgrzymce kibiców uczestniczy coraz więcej ludzi. Jest to w moim odczuciu jedyne naprawdę niezależne i świetnie zorganizowane środowisko młodzieży, które oparło się dyktaturze poprawności politycznej. Co bardzo istotne, mimo rozmaitych istniejących na co dzień pomiędzy różnymi środowiskami kibicowskimi różnic, a nawet animozji w ważnych sprawach umiemy się zorganizować ponad podziałami – podsumowuje ks. Wąsowicz.

Read more: http://www.pch24.pl/w-sobote-viii-pielgrzymka-kibicow-na-jasna-gore--w-t...

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

9. Nasza Pielgrzymka w

Nasza Pielgrzymka w mediach!

Nasza 8. Patriotyczna Pielgrzymka Kibicowska w tym roku zapowiadana jest mediach dość solidnie. Najpierw na żywo w Radio Wnet, następnie w Telewizji Republika. Podgrzewamy atmosferę. Popatrzcie i posłuchajcie.

Tu jest link do audycji i po rozmowie o pielgrzymce jest jeszcze jedna ciekawa rzecz – warto posłuchać!
https://www.facebook.com/Pielgrzymka-Kibic%C3%B3w-621739394620545/
Na zakończenie audycji dołącza jeszcze Jan Pośpieszalski i też mówi o fenomenie naszych Pielgrzymek.
http://akcja-testament.pl/nasza-pielgrzymka-w-mediach/

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

10. Kilka tysięcy kibiców modli

Kilka tysięcy kibiców modli się na Jasnej Górze [ZDJĘCIA I WIDEO]
ek, mam
09.01.2016 13:32

Cały tekst: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19448689,kibice-z-ks-...

W sobotę godz. 12 mszą na Jasnej Górze rozpoczęła się 8. Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców. Według biura prasowego Jasnej Góry w sanktuarium modli się około 5 tysięcy przedstawicieli różnych klubów piłkarskich z całej Polski, a także Polacy z Kresów kibicujący klubowi FK Lida z Białorusi i klubowi KS Polonia z Wilna. W tym roku przyjechała także delegacja kibiców z Węgier. Na pielgrzymce obecni są również żołnierze Armii Krajowej.

Motywem przewodnim tegorocznego spotkania jest 60. Rocznica Poznańskiego Czerwca oraz 1050-lecie Chrztu Polski. Organizatorem jest duszpasterz kibiców - ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin i kibic Lechii Gdańsk.

Jak podaje biuro prasowe Jasnej Góry ks. Wąsowicz zaprosił na pielgrzymkę wszystkich: - Chcemy w tej odsłonie naszego pielgrzymowania szczególnie upamiętnić poznańskich robotników, którzy w 1956 roku podnieśli sztandary walcząc o wolność z reżimem komunistycznym - mówił.

Kibicom modlącym się na Jasnej Górze towarzyszy zawsze orędownictwo szczególnego kapłana i Polaka - bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

W południe przed Cudownym Obrazem Matki Bożej została odprawiona msza, której przewodniczył ks. Leszek Zioło, a homilię wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz

Po nabożeństwie w Kaplicy Matki Bożej przewidziane jest spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim na temat "Mordów założycielskich III RP". O godz. 16.30 tradycyjnie kibice zaprezentują na wałach jasnogórskich transparenty. Jak co roku będzie temu towarzyszyło racowisko przygotowane przez kibiców poznańskiego Lecha.
Zdjęcie numer 5 w galerii - Kilka tysięcy kibiców modli się na Jasnej Górze [ZDJĘCIA I WIDEO]

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

11. Pielgrzymka kibiców na Jasna

Pielgrzymka kibiców na Jasna Górę: Legia, Ruch, Górnik, Raków, Zagłębie i Arka razem ZDJĘCIA
http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/9272057,pielgrzymka-kibicow-na-ja...
Kibice Lecha Poznań obok kibiców Legii Warszawa, fani Ruchu Chorzów obok fanów Górnika Zabrze, Lechii Gdańsk obok Arki Gdynia, Rakowa Częstochowa obok Zagłębia Sosnowiec ... Wszyscy z szalikami klubowymi, transparentami. Tak może być tylko na Jasnej Górze. Dzisiaj do sankturaium janosgórskiego, po raz ósmy pielgrzymowali kibice z całej Polski.

Kibice zaapelowali do premier Beaty Szydło m.in. o wszczęcie
procesu w sprawie zamordowania błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki,
zlustowanie środowisk świata kultury, mediów.



Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

12. Kibice urządzili racowisko

Kibice urządzili racowisko pod Jasną Górą [ZDJĘCIA]

dziś, 19:22

Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. Racowisko na jasnogórskich błoniach

Pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. Racowisko na jasnogórskich błoniach (MACIEJ KUROŃ)

Tradycyjnym racowiskiem zakończyła 8. Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców.
Według biura prasowego Jasnej Góry w
sanktuarium modliło się około 5 tysięcy przedstawicieli różnych klubów
piłkarskich z całej Polski, a także Polacy z Kresów kibicujący klubowi
FK Lida z Białorusi i klubowi KS Polonia z Wilna. W tym roku
przyjechała...


Cały tekst: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19450991,kibice-urzadzili-racowisko-pod-jasna-gora-zdjecia.html#ixzz3wm4Ph8SG

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

13. Jednoczy ich wiara,

Fot. Waldemar Deska


Jednoczy ich wiara, patriotyzm i piłka nożna. Wielka pielgrzymka kibiców na Jasną Górę. ZOBACZ ZDJĘCIA


Spotkanie z udziałem 5 tys. osób,
reprezentujących kluby piłkarskie z Polski i z zagranicy, nawiązuje do
jubileuszu chrztu Polski oraz 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca.

Patriotyzm i tradycja to wartości, dla których jednoczą się sympatycy zwaśnionych drużyn

– przypomniał ks. Jarosław Wąsowicz, organizator pielgrzymki.

Duszpasterz i kibic Lechii Gdańsk dodał, że podczas tegorocznego
spotkania kibice chcą upamiętnić rocznicę chrztu Polski, który jest
fundamentalnym wydarzeniem dla naszej państwowości i dla naszego narodu.

Chcemy w tej odsłonie naszego pielgrzymowania szczególnie upamiętnić
także poznańskich robotników, którzy w 1956 roku podnieśli sztandary
walcząc o wolność z reżimem komunistycznym

– powiedział ks. Wąsowicz.

Kibicom towarzyszy przyzywanie wstawiennictwa ks. Jerzego Popiełuszki, który uważany jest za patrona jasnogórskiego spotkania.
Dlatego w pielgrzymce uczestniczy Marcin Klejno, przedstawiciel rodziny
błogosławionego. Jak podkreśla, jest kibicem Jagiellonii Białystok
i przyjeżdża tutaj w jednym celu, aby

pokazać, że jesteśmy jednością, że mamy swoje wartości, które
uważamy za najważniejsze, że nie jesteśmy chorągiewką, którą można
machać od lewa do prawa, że tych wartości się nie wstydzimy
.

Na pielgrzymkę przyjechali kibice nie tylko w zorganizowanych grupach
pod szyldem drużyny, ale również całymi rodzinami. Karol z Gdyni, kibic
Arki przybył z tatą, wujkiem i ciocią.

Jestem kibicem przede wszystkim dlatego, że lubię sport, ale także
dlatego, że na mecze przychodzi wielu kibiców, jest wspaniała atmosfera,
widać, że nie jesteś sam

– zauważył młody fan piłki nożnej.

Najważniejszym punktem pielgrzymki była w południe Msza św. w Kaplicy
Matki Bożej. Zebranych powitał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej
Góry, który podkreślił, że kibice są tymi, którzy tak bardzo
ukochali Polskę”.

To przecież wy na stadionach mówicie o żołnierzach
niezłomnych, to przecież was można spotkać na ulicach polskich miast,
gdzie opowiadacie się tak bardzo wyraźnie za Polską, za tymi, którzy
walczyli o Polskę

– powiedział paulin.

Podkreślił, że „patriotyczni kibice” są „wielkimi bohaterami XXI wieku”, których głos jest ważny dla przyszłości Polski.

Kazanie wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin.

W programie pielgrzymki kibiców są jeszcze m.in. konferencja na temat „Mordów założycielskich III RP”,
recital o Żołnierzach Wyklętych a także tradycyjny pokaz klubowych
transparentów na wałach upamiętniający wydarzenia z Czerwca 1956 r.

O godz. 17.00 dla 200 kibiców reżyser Jerzy Zalewski zaprezentuje
na Halach św. Józefa przedpremierowy pokaz „Historii Roja”, wersji
ostatecznej długo oczekiwanego filmu, który od 4 marca wchodzi
na ekrany kin.

Podczas spotkania kibice prowadzą akcję zbierania krwi. To nowość, która już na stałe wejść ma w program pielgrzymki.

Pomysł pielgrzymowania środowiska kibiców na Jasną Górę wyszedł
od śp. Tadeusza Duffek, legendarnego kibica gdańskiej Lechii, który
zmarł 21 października 2005 r. po długiej i ciężkiej chorobie.

Swoim pomysłem podzielił się on z ks. Jarosławem Wąsowiczem, Ten
ostatni pisał wtedy książkę „Biało-Zielona Solidarność. O fenomenie
politycznym kibiców Lechii Gdańsk 1981-1989”. Postanowili wtedy,
że razem zorganizują pierwszą pielgrzymkę polskich kibiców
do Częstochowy, by modlić się przed jasnogórską ikoną Matki Bożej.
Chcieli tylko poczekać, aż „Dufo” wyzdrowieje.

Niestety, śp. Tadeusz nie doczekał tej pielgrzymki.

Kiedy zaczynaliśmy pierwszą pielgrzymkę robiliśmy to w myśl
wypełnienia testamentu Tadka, myślę, że efekt przerósł jego oczekiwania

– podkreśla ks. Jarosław Wąsowicz.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

14. Kibice na Jasnej


Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

15. "Kiedy patrioci ratowali

"Kiedy patrioci ratowali Polskę, oni u obcych szukali ratunku" - mocne kazanie na Pielgrzymce Kibiców
http://niezalezna.pl/74767-kiedy-patrioci-ratowali-polske-oni-u-obcych-s...
Oprócz polskich patriotów zawsze wiernych Bogu i Ojczyźnie, byli
wśród naszego narodu i tacy, którzy mieli zakodowane inne postawy.
Zdradzali Ojczyznę, zachwycali się kosmopolityzmem, walczyli z religią,
niszczyli rodzime tradycje, kiedy patrioci ratowali Polskę, oni u obcych
mocarstw szukali ratunku dla utraconych przez siebie przywilejów.
Ostatecznie jednak zawsze ponosili klęskę i hańbą na wieki okryte
zostały ich imiona. Modlimy się, aby tak było i teraz - mówił dziś na
Jasnej Górze podczas VIII Pielgrzymki Kibiców ks. Jarosław Wąsowicz,
salezjanin. 




„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”.

Kazanie na VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kibiców



Jasna Góra, 9 stycznia 2016 roku



Przed tronem Miłosiernego Boga stajemy już ósmy raz w kibicowskiej
wspólnocie wiary. Dziękuję Wam drodzy, że tak licznie przybyliście
dzisiaj do tronu Królowej Polski w szczerych intencjach pochylenia się
nad swoim życiem, oddania Panu Bogu tego wszystkiego, co wymaga poprawy,
przywożąc na Jasną Górę intencje swoich bliskich i przyjaciół oraz
zawierzają Bożemu Miłosierdziu naszą umiłowaną Ojczyznę. Rozpoczynamy z
mocnym zapewnieniem samego Boga, który w dzisiejszej świętej Ewangelii,
odpowiadając na nasze troski codzienności, mówi do naszych serc:
„Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się!”. Rozpoczynamy nasze trwanie przy
eucharystycznym stole z wielkimi patronami naszej Ojczyzny św.
Stanisławem Biskupem, św. Andrzejem Bobolą, św. Janem Pawłem II, bł. ks.
Jerzym Popiełuszką. W Roku Miłosierdzia przyzywamy św. s. Faustynę
Kowalską i bł. ks. Michała Sopoćkę.

Wszyscy wielcy synowie naszej ziemi wypraszajcie nam w tych chwilach
naszej modlitwy zdroje łask Bożego Miłosierdzia, łaskę wytrwania w
wierze, patriotyzmu, który uczy nas kochać Ojczyznę, jako najważniejsze
dobro na tym świecie otrzymane przez nas w dziedzictwie od tysięcy
pokoleń naszych przodków. Rozpoczynamy nasze świętowanie u tronu
Królowej Polski, wpatrując się w betlejemski żłóbek, z nadzieją, że w
dzisiejszej naszej rzeczywistości wypełnią się słowa modlitwy i
zawierzenia wielkiego prymasa Polski kard. Augusta Hlonda, który w
czasie ostatniej wojny na wygnaniu, pocieszał naród słowami: „Jaśniej od
świateł na wygnańczej choince niech płoną w duszach ognie wiary (...)
Złóżmy narodowy hołd Królowi wieków, który, leżąc na barłogu, pokonywa
zło i łamie jego zbrojną moc; z Nim sprzymierzeni w walce o Jego ducha i
Jego Królestwo, i my zwyciężymy”.



Historyczne rocznice

W naszej modlitwie za Ojczyznę, jak co roku pragniemy odwołać się do
historycznych wydarzeń, ważnych w naszych dziejach, które uczą nas
umiłowania wolnej Polski, objawienia się w jej historii mocy Boga. W
2016 roku jest to przede wszystkim 1050 rocznica chrztu który jest
zupełnie fundamentalnym wydarzeniem dla historii naszego narodu.
Staliśmy się wówczas pełnoprawnymi członkami chrześcijańskiej Europy,
wnosząc przez kolejne wieki swój znaczny wkład w budowę jej kultury i
innych cywilizacyjnych osiągnięć. Wierni przyjętym na chrzcie
zobowiązaniom niejednokrotnie jej broniliśmy. Tak było m.in. w 1683 roku
pod Wiedniem, kiedy pod wodzą Jana III Sobieskiego nasze rycerstwo z
Maryją na sztandarach ocaliło cały kontynent przed zalewem islamu,
podobnie w 1920 roku wygrywając Bitwę Warszawską, ocaliliśmy Europę
przed bolszewizmem. Polacy stanęli wówczas na straży chrześcijańskich
fundamentów starego kontynentu. 

Pomimo trudnych doświadczeń dziejowych, Polska pozostawała zawsze
wierna Pana Bogu i Stolicy Świętej. Taka postawa pozwalała nam powstać z
kolan, nawet w sytuacjach beznadziejnych, kiedy wymazywano nas z map
Europy, próbowano unicestwić naród w niemieckich obozach
koncentracyjnych i rosyjskich łagrach, masowych mordach dokonywanych
przez nacjonalistów ukraińskich, zbrodniach dokonywanych przez
komunistów po zakończeniu wojny, aż do roku 1989. Chrześcijaństwo dało
nam niezłomną siłę duchową. To właśnie w tradycji katolickiej jest
umocowane nasze głębokie umiłowanie wolności.



Na naszej pielgrzymce wspomnieć dzisiaj chcemy także 60. rocznicę
pierwszego po wojnie, wyłączając II konspirację niepodległościową i
walkę Żołnierzy Wyklętych, narodowego zrywu Polaków, którzy wyszli na
ulice protestować przeciwko deptaniu przez zbrodniczą socjalistyczną
ideologię godności człowieka, jego podstawowych praw, w tym wolności do
wyznawania swojej wiary. Trudny to był czas, represje stalinizmu
zastraszyły naród. W więzieniu przebywali jeszcze kard. Stefan Wyszyński
prymas Polski, bp Antoni Baraniak, ówczesny sufragan gnieźnieński,
wielu kapłanów, żołnierzy AK i podziemia narodowego.







W dniu 28 czerwca 1956 robotnicy w poznańskich Zakładach im. Stalina
(obecnie im. Hipolita Cegielskiego) rozpoczęli strajk generalny, który
przerodził się w wielotysięczną manifestację, a następnie w walki
uliczne. Protesty pojawiły się także w innych miastach Wielkopolski.
Wydarzenia te przez propagandę PRL były bagatelizowane jako „wypadki
czerwcowe” lub przemilczane. Przez część historyków i uczestników
Czerwiec ’56 bywa dzisiaj określany także jako powstanie poznańskie.



Demonstranci, jak zawsze w trudnych chwilach narodowej walki, śpiewali
na ulicach Poznania hymn, „Rotę” i pieśni religijne, między innymi
„Boże, coś Polskę”, z frazą „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”.
Pojawiły się biało-czerwone sztandary i transparenty z hasłami
ekonomicznymi np. „Żądamy podwyżki płac”, „Chcemy chleba”, czy „Jesteśmy
głodni”, „My chcemy wolności”, czy „Precz z czerwoną burżuazją”.

Władze wprowadziły blokadę telekomunikacyjną miasta i godzinę policyjną
między 21.00 a 4 rano. Przeciwko walczącym o godność Wielkopolanom, na
ulice Poznania wysłano około 8. tysięcy żołnierzy, 300 czołgów,
kilkadziesiąt transporterów opancerzonych i samoloty. Pojedyncze walki w
mieście trwały jaszcze 30 czerwca rano. Najnowsze badania mówią o 57
ofiarach, a pion śledczy IPN podaje liczbę 58. Najmłodszą ofiarą buntu
był Romek Strzałkowski, który miał zaledwie 13 lat. Ogółem aresztowano
ok. 250 osób, w tym 196 robotników.

Bilans walki w imię umiłowanej wolności był więc wówczas tragiczny. Ale
ta ofiara polskich patriotów w dalszej perspektywie zaowocowała. Jednym
ze skutków Poznańskiego Czerwca była aktywizacja społeczeństwa.
Społeczeństwo powoli odrzucało strach paraliżujący je w okresie
stalinizmu, potęgowany przez czerwonych oprawców represjami, torturami i
więzieniem, egzekucjami dokonanymi na tych wszystkich, którzy starali
się być wierni Polsce niepodległej i Panu Bogu.



Kolejne lata potwierdziły, że wartości płynące z Ewangelii były, są i
będą naszą siłą oraz pancerzem przed współczesnymi zagrożeniami. Przed
pięćdziesięciu laty pokazały to obchody Sacrum Poloniae Millenium, kiedy
naród z prymasem kard. Stefanem Wyszyńskim wyszedł zwycięsko z walki o
rząd dusz, którą toczył nieprzerwanie od 1945 roku z narzuconą nam siłą
bolszewicką władzą. Moralne odrodzeniu Polaków pod sztandarami Maryi
zaowocowało dekadę później – wyborem kard. Wojtyły na głowę Kościoła,
„Solidarnością”, społeczeństwem podziemnym, które ostatecznie
doprowadziło do upadku władzy komunistycznej w Europie Środkowo –
Wschodniej.







Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”.

Odsunięto wówczas komunistów od władzy, niestety nie udało się odsunąć
do lamusa historii zbrodniczej socjalistycznej ideologii, która przeszła
potem kolejną mutację i dzisiaj z taką samą siłą atakuje wszystko co
duchowe, co czerpie inspirację z Ewangelii Pana Jezusa. Bo oprócz
polskich patriotów zawsze wiernych Bogu i Ojczyźnie, byli wśród naszego
narodu i tacy, którzy mieli zakodowane inne postawy. Zdradzali Ojczyznę,
zachwycali się kosmopolityzmem, walczyli z religią, niszczyli rodzime
tradycje, kiedy patrioci ratowali Polskę, oni u obcych mocarstw szukali
ratunku dla utraconych przez siebie przywilejów. Ostatecznie jednak
zawsze ponosili klęskę i hańbą na wieki okryte zostały ich imiona.
Modlimy się, aby tak było i teraz. Kto walczy ze swoją matką i szuka
sojuszników pośród obcych, zawsze poniesie klęskę. Tego uczy nas nasza
historia. Dlatego w ostatnich latach także z nią prowadzono walkę,
ograniczając naukę o polskich dziejach w programach szkolnych. Walka
więc trwa i trzeba odwoływać się do takich rocznic, które są dla nas
inspiracją dla duchowego wzrostu w miłości do Boga i Ojczyzny. „Odwagi,
Ja jestem, nie bójcie się”.

Kiedy dziś niedawni włodarze podnoszą lament nad rzekomo łamaną
demokracją, jako środowisko, które doświadczyło specyficznego umiłowania
przez nich wolności, chcieliśmy im przypomnieć o naszych kolegach
przetrzymywanych przez nich niewinnie i przez wiele miesięcy w
więzieniach, pod fałszywymi zarzutami, a tak naprawdę za udział w
antyrządowych manifestacjach kibicowskich; o kibicach masowo karanych za
udział w tych protestach kolegiami; przypomnieć o karach wymierzonych w
nasze środowisko za patriotyczne transparenty wywieszane na stadionach;
o karach za protesty przeciwko wykładom na polskich uniwersytetach
stalinowskich aparatczyków; przypomnieć policyjne prowokacje na Marszach
Niepodległości; wspieranie prowokatorów podczas modlitw przy krzyżu na
Krakowskim Przedmieściu; używanie przemocy wobec protestujących
górników; przypomnieć o masowym zwalnianiu nieprawomyślnych
dziennikarzy; o manifestacjach w obronie Telewizji Trwam, w których
uczestniczyły setki tysięcy Polaków, kiedy odmawiano katolickim mediom
miejsca na multipleksie; o promowaniu wielce aroganckiej, agresywnej i
krzykliwej mniejszości, która domagała się i wciąż to czyni, zerwania
silnego związku Polaków z chrześcijaństwem. Ta litania mogłaby być
naprawdę długa. W Roku Miłosierdzia prosimy o ten Boży dar także dla
was. Każdy jest w tym czasie łaski wezwany do nawrócenia, które w
chrześcijańskiej tradycji zakłada szczere wyznanie swoich grzechów,
szczery żal za ich popełnienie, postanowienie poprawy, zadośćuczynienie
Panu Bogu i bliźniemu. „Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się”.



Zakończenie 

Boże Narodzenie przynosi na świat nadzieję na zmianę na lepsze świata
wokół nas i nas samych. Wierzymy, że nowy rok przyniesie nam zmiany w
Ojczyźnie, o które od początku naszych pielgrzymek modliliśmy się u
tronu Królowej Polski. Wiele jednak zależy od nas. W tym
kontekście warto przywołać słowa Prymasa Tysiąclecia, który jako młody
kapłan w jednej z pierwszych swoich książek pisał: „nasza miłość ku
Ojczyźnie wyraża się dość często tkliwością serca i łzą w oku, a zbyt
rzadko wypowiada się ona w twardym czynie, w codziennych obowiązkach, w
małych drobnych, ale nieustannych poświęceniach i pracach, z których
rośnie wspólne dobro narodu”. Chcemy się uczyć takiej postawy. 








Na koniec chciałbym jeszcze raz przywołać prymasa kard. Augusta Hlonda,
zostawić nam jako dar i zadanie jego wypowiedź o duchowym odrodzeniu,
które w tym Roku Miłosierdzia może stać się naszym udziałem: „Nasze
odrodzenie religijne to nowy chrzest wspólnej duszy polskiej w imię
Przenajświętszej Trójcy i katolicki start narodu do drugiego tysiąclecia
dziejów. To nowe wybierzmowanie państwowości polskiej Duchem Świętym i
nowe jej namaszczenie krzyżmem wielkości. To nowe narodowe śluby
wierności Ewangelii i wytrwania w Chrystusowej służbie. Nowe wcielenie
się Boskiego ducha w naturze polskiej i nowe wyzwalanie się plemiennych
sił z wad narodowych przez mistykę sakramentalną. To wzmożone życie
ducha, skorygowany ład moralny, konsekracja polskiego patriotyzmu,
oczyszczona atmosfera dobra, wyższe natchnienie kultury. Nowy styl pracy
i twórczości, nowy ton współżycia, nowa pogoń i nowe pospolite ruszenie
w dal przyszłości po szczęście pokoleń. A wszystko i zawsze, za ojców
przykładem, z Matką Najświętszą i w Jej służbie, z Chrystusem i Jego
krzyżem, z Ewangelią i jej świętym prawem, z jednym, świętym,
katolickim, apostolskim Kościołem i jego błogosławieństwem”.



Boże błogosław Polsce!

Amen

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

16. Nagonka za sprzeciw wobec

Kibol brzmi dumnie

Nagonka za sprzeciw wobec władzy odbiła się czkawką!

„Nasza
pielgrzymka kibiców na Jasną Górę jest na pewno czymś wyjątkowym, bo
nigdzie na świecie nie ma podobnych inicjatyw. Chcemy pójść dalej i na
jubileuszową jej odsłonę, za dwa lata, zaprosić kibiców z innych
państw!”

http://kibole.pl/24958/kibol-to-brzmi-dumnie

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

17.   Pielgrzymka

Jak zwykle podczas pielgrzymki poświęcono kibicowskie transparenty oraz
szaliki w barwach klubowych. Wśród kapłanów koncelebrujących był m.in.
ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski oraz kapłani-kibice różnych klubów
piłkarskich.

Oprócz sympatyków polskich klubów, w
sanktuarium modlili się Polacy z kresów kibicujący klubowi FK Lida z
Białorusi i klubowi KS Polonia z Wilna, przyjechała także delegacja
kibiców z Węgier.

"Polska zawsze wierna Panu Bogu"

W południe w kaplicy Matki Bożej została odprawiona msza święta.


- Pomimo trudnych doświadczeń dziejowych, Polska pozostawała
zawsze wierna Panu Bogu i Stolicy świętej. Taka postawa pozwalała nam
powstać z kolan nawet w sytuacjach beznadziejnych, kiedy wymazywano nas z
mapy
Europy, próbowano unicestwić naród w niemieckich obozach
koncentracyjnych i rosyjskich łagrach, masowych mordach dokonywanych
przez nacjonalistów ukraińskich, zbrodniach dokonywanych przez
komunistów po zakończeniu wojny, aż do roku 1989 - mówił podczas homilii
duszpasterz kibiców i kibic Lechii Gdańsk ks. Jarosław Wąsowicz.


Wąsowicz nawiązał też do 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca,
podkreślając, że był to"narodowy zryw Polaków, którzy wyszli na ulice
protestować przeciw deptaniu przez zbrodniczą socjalistyczną ideologię
godności człowieka, jego podstawowych praw, w tym wolności do wyznawania
swojej wiary".

"Jesteście wielkimi bohaterami XXI wieku. Czołem wielkiej Polsce!"


Do kibiców zwrócił się też podprzeor Jasnej Góry o. Jan
Poteralski. - Jesteście naprawdę kimś bardzo wielkim w Polsce, bo
przecież to wy jesteście tymi, którzy tak bardzo ukochali Polskę, to
przecież wy na stadionach mówicie o żołnierzach niezłomnych, to przecież
was można spotkać na ulicach polskich miast, gdzie opowiadacie się tak
bardzo wyraźnie za Polską, za tymi, którzy walczyli o Polskę - mówił.


- Jakże jesteście wielkimi bohaterami XXI wieku, jakże jest
ważny wasz głos, który tyczy się przyszłości Polski. Dlatego przybywacie
dzisiaj na Jasną Górę, aby umocnić wiarę, aby od Maryi uczyć się, jak
żyć, jak postępować, jak kochać Polskę, jak kochać drugiego człowieka" -
dodał o. Poteralski. - Czołem wielkiej Polsce! - zakończył, a kibice
chórem odpowiedzieli mu: "Czołem!"

Kibice chcą "gruntownej lustracji środowisk opiniotwórczych"


Przedstawiciel kibiców odczytał też postulaty tego środowiska,
skierowane do premier Beaty Szydło i jej ministrów. Kibice wnoszą m.in. o
ponowne rozpoczęcie śledztwa ws. zbadania okoliczności śmierci
legendarnego kapelana "S", bł. ks. Jerzego Popiełuszki, "gruntowne
zlustrowanie środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce",
dofinansowanie mediów narodowych, a jednocześnie osłabienie, a potem wycofanie wpływów mediów zagranicznych, chcą też zwiększenia liczby lekcji historii w szkołach.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

18. Kibice urządzili racowisko

Kibice urządzili racowisko pod Jasną Górą [WIDEO I ZDJĘCIA]

Zdjęcie numer 12 w galerii - Kibice urządzili racowisko pod Jasną Górą [WIDEO I ZDJĘCIA]
 O godz. 16.30 tradycyjnie kibice zaprezentowali na wałach jasnogórskich transparenty. Jak co roku towarzyszy temu racowisko, tym razem przygotowane przez kibiców poznańskiego Lecha.

Cały tekst: http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/1,48725,19450991,kibice-urzad...
Zdjęcie numer 3 w galerii - Kibice urządzili racowisko pod Jasną Górą [WIDEO I ZDJĘCIA]

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

19. CzęstochowaPielgrzymka


Pielgrzymka kibiców. Na Jasnej Górze wyznaczyli długą listę zadań dla premier Beaty Szydło

Częstochowa

Pielgrzymka kibiców. Na Jasnej Górze wyznaczyli długą listę zadań dla premier Beaty Szydło

Marek Mamoń

09.01.2016

Ponad pięć tysięcy kibiców, głównie klubów
piłkarskich, spotkało się w sobotę 9 stycznia na 8. Ogólnopolskiej
Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasnej Górze. Po raz pierwszy w
historii tych spotkań kibole wyznaczyli - w formie postulatów do
zrealizowania - zadania dla premier rządu.
Motywem
przewodnim tegorocznego spotkania była 60. rocznica poznańskiego Czerwca
oraz 1050-lecie chrztu Polski. Przybyli też Polacy z Kresów kibicujący
klubowi FK Lida na Białorusi i KS Polonia z Wilna. Po raz pierwszy była
też delegacja z Węgier.

W południe przed cudownym obrazem
Matki Bożej została odprawiona msza św., której przewodniczył ks.
Leszek Zioło, a homilię wygłosił salezjanin ks. Jarosław



Na Jasną Górę pielgrzymowali kibice

Około 5 tys. kibiców różnych klubów piłkarskich z całej Polski, a
także z Białorusi, Litwy i Węgier przybyło w sobotę na Jasną Górę w
Częstochowie. Motywem przewodnim spotkania była 60. rocznica
Poznańskiego Czerwca i 1050-lecie Chrztu Polski.




Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

20. Kibice z modlitwą na Jasnej

zdjecie

Kibice z modlitwą na Jasnej Górze

Patriotyzm i tradycja to wartości, dla których jednoczą się sympatycy zwaśnionych drużyn – przypomniał ks. Jarosław Wąsowicz

Z udziałem ok. 5 tys. osób, przede
wszystkim różnych klubów piłkarskich z Polski, ale i w delegacjach z
Węgier, Białorusi i Litwy w sobotę, 9 stycznia 2016 r., na Jasną Górę
przybyła 8. patriotyczna pielgrzymka kibiców. Spotkanie zawsze jest
okazją do przypomnienia ważnych polskich rocznic, dlatego tym razem
nawiązuje do jubileuszu chrztu Polski i 60. rocznicy Poznańskiego
Czerwca.

- Patriotyzm i tradycja to wartości, dla których jednoczą się sympatycy
zwaśnionych drużyn – przypomniał ks. Jarosław Wąsowicz, organizator
pielgrzymki.

Duszpasterz i kibic Lechii Gdańsk dodał, że podczas tegorocznego
spotkania kibice chcą upamiętnić rocznicę chrztu Polski, który jest
fundamentalnym wydarzeniem dla naszej państwowości i dla naszego narodu.

- Chcemy w tej odsłonie naszego pielgrzymowania szczególnie upamiętnić
także poznańskich robotników, którzy w 1956 roku podnieśli sztandary
walcząc o wolność z reżimem komunistycznym – powiedział ks. Wąsowicz.

Kibicom towarzyszy przyzywanie wstawiennictwa ks. Jerzego Popiełuszki,
który uważany jest za patrona jasnogórskiego spotkania. Dlatego w
pielgrzymce uczestniczy Marcin Klejno, przedstawiciel rodziny
błogosławionego. Jak podkreśla, jest kibicem Jagiellonii Białystok i
przyjeżdża „tutaj w jednym celu, aby pokazać, że jesteśmy jednością, że
mamy swoje wartości, które uważamy za najważniejsze, że nie jesteśmy
chorągiewką, którą można machać od lewa do prawa, że tych wartości się
nie wstydzimy”.

Na pielgrzymkę przyjechali kibice nie tylko w zorganizowanych grupach
pod szyldem drużyny, ale również całymi rodzinami. Karol z Gdyni, kibic
Arki przybył z tatą, wujkiem i ciocią. „Jestem kibicem przede wszystkim
dlatego, że lubię sport, ale także dlatego, że na mecze przychodzi wielu
kibiców, jest wspaniała atmosfera, widać, że nie jesteś sam”, zauważył
młody fan piłki nożnej.

Najważniejszym punktem pielgrzymki była w południe Msza św. w Kaplicy
Matki Bożej. Zebranych powitał o. Jan Poteralski, podprzeor Jasnej Góry,
który podkreślił, że kibice są tymi, którzy tak bardzo ukochali
Polskę”. - To przecież wy na stadionach mówicie o żołnierzach
niezłomnych, to przecież was można spotkać na ulicach polskich miast,
gdzie opowiadacie się tak bardzo wyraźnie za Polską, za tymi, którzy
walczyli o Polskę – powiedział paulin.

Podkreślił, że „patriotyczni kibice” są „wielkimi bohaterami XXI wieku”,
których głos jest ważny dla przyszłości Polski.

Kazanie wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz, salezjanin.

W programie pielgrzymki kibiców są jeszcze m.in. konferencja na temat
„Mordów założycielskich III RP”, recital o żołnierzach wyklętych a także
tradycyjny pokaz klubowych transparentów na wałach upamiętniający
wydarzenia z Czerwca 1956 r.

O godz. 17.00 dla 200 kibiców reżyser Jerzy Zalewski zaprezentował na
Halach św. Józefa przedpremierowy pokaz „Historii Roja”, wersji
ostatecznej długo oczekiwanego filmu, który od 4 marca wchodzi na ekrany
kin.

Podczas spotkania kibice prowadzili akcję zbierania krwi. To nowość,
która już na stałe wejść ma w program pielgrzymki.

Pomysł pielgrzymowania środowiska kibiców na Jasną Górę wyszedł od śp.
Tadeusza Duffek, legendarnego kibica gdańskiej Lechii, który zmarł 21
października 2005 r. po długiej i ciężkiej chorobie.

Swoim pomysłem podzielił się on z ks. Jarosławem Wąsowiczem, Ten ostatni
pisał wtedy książkę „ Biało-Zielona Solidarność. O fenomenie
politycznym kibiców Lechii Gdańsk 1981-1989”. Postanowili wtedy, że
razem zorganizują pierwszą pielgrzymkę polskich kibiców do Częstochowy,
by modlić się przed jasnogórską ikoną Matki Bożej. Chcieli tylko
poczekać, aż „Dufo” wyzdrowieje.

Niestety, śp. Tadeusz nie doczekał tej pielgrzymki. - Kiedy zaczynaliśmy
pierwszą pielgrzymkę robiliśmy to w myśl wypełnienia testamentu Tadka,
myślę, że efekt przerósł jego oczekiwania - podkreśla ks. Jarosław
Wąsowicz. 

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

21. Galeria VIII Pielgrzymka

avatar użytkownika Maryla

22. Ogólnopolska patriotyczna pielgrzymka kibiców

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Foxx

23. ...

avatar użytkownika Maryla

24. od ks. Tadeusz Isakowicza-Zaleskiego

Moja relacja z VIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę. Polecam wszystkim, bo większość mediów to przemilcza, zwłaszcza wsparcie Węgrów i postulaty dla pani premier Beaty Szydło ws. uznania ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/wegrzy-razem-z-polskimi-kibicami/ttw6lg

Na Jasnej Górze odczytane zostały postulaty wystosowane przez kibiców do pani premier Beaty Szydło. Dotyczą one tak spraw bieżących, jak i historycznych, w tym uznania przez władze Trzeciej RP ludobójstwa dokonanego przez OUN - UPA na obywatelach Drugiej RP. Później nastąpiło poświęcenie transparentów i flag przywiezionych przez pielgrzymów, którzy reprezentowali prawie wszystkie kluby sportowe.(..)
W czasie homilii ks. Jarosław Wąsowicz powiedział:.„Pomimo trudnych doświadczeń dziejowych, Polska pozostawała zawsze wierna Panu Bogu i Stolicy Apostolskiej. Taka postawa pozwalała nam powstać z kolan nawet w sytuacjach beznadziejnych, kiedy wymazywano nas z mapy Europy, próbowano unicestwić naród w niemieckich obozach koncentracyjnych i rosyjskich łagrach, masowych mordach dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich, zbrodniach dokonywanych przez komunistów po zakończeniu wojny, aż do roku 1989. Chrześcijaństwo dało nam niezłomną siłę ducha, to właśnie w tradycji katolickiej jest umocowane nasze głębokie umiłowanie wolności”.

Następnie dodał: "W dniu 28 czerwca 1956 r. robotnicy z poznańskich Zakładów im. Stalina, tak nazywano Zakład im. Hipolita Cegielskiego, rozpoczęli strajk generalny, który przerodził się w wielotysięczną manifestację, a następnie w walki uliczne. Protesty pojawiły się także w innych miastach Wielkopolski. Wydarzenia te przez propagandę PRL były bagatelizowane, jako 'wypadki czerwcowe', albo w ogóle przemilczane. Dzisiaj przez wielu historyków Czerwiec 1956 roku bywa nawet określany jako Powstanie Poznańskie. Demonstranci, jak zawsze w chwilach narodowej walki śpiewali na ulicach Poznania Hymn Państwowy, Rotę i pieśni religijne m.in. ‘Boże coś Polskę’ – z frazą ‘Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie’”.

Na zakończenie liturgii ks. Wąsowicz podziękował opiekunom sanktuarium: „Chciałbym serdecznie podziękować ojcom paulinom za to, że nas niezwykle gościnnie przyjmują, z niezwykłą odwagą. Przez kilka ubiegłych lat byli bardzo napiętnowani w mediach za to, że kibice mogą pielgrzymować na Jasną Górę, bo byli tacy, którzy próbowali mówić, co wolno, a czego nie wolno, kto może się modlić, kto się nie może modlić, za to, że to było dla nas miejsce, gdzie czuliśmy się wolni – Bóg zapłać! Bardzo wam dziękujemy cały czas, że macie swoje serce otwarte”.

Następnie odczytane zostały postulaty wystosowane przez kibiców do pani premier Beaty Szydło. Dotyczą one tak spraw współczesnych, jak i historycznych, w tym uznania przez władze Trzeciej RP ludobójstwa dokonanego przez OUN - UPA na obywatelach Drugiej RP. Później nastąpiło poświęcenie transparentów i flag przywiezionych przez pielgrzymów, którzy reprezentowali prawie wszystkie kluby sportowe, począwszy od ekstraklasy, a na ligach okręgowych skończywszy. Oprócz kibiców piłki nożnej byli też sympatycy koszykówki i siatkówki oraz innych dyscyplin. Po mszy św. odbyło się spotkanie z redaktorem Wojciechem Sumlińskim pt. „Mordy założycielskie III RP”. Po wykładzie nastąpił koncert Pawła Piekarczyka i tradycyjny pokaz transparentów na jasnogórskich wałach, do którego oprawę przygotowali kibice poznańskiego Lecha.(..)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

25. TVN24 i Gajzeta Michnika dzisiaj przezuwają Pielgrzymke :)video

Kibice patrioci na Jasnej Górze dali zadania Szydło. Podprzeor: Bohaterowie' wyborcza

Marek Mamoń

11.01.2016
Modlitwy za prezydenta i rząd, obronę przed "islamizacją" i klęskę
inaczej myślących. Bicie na alarm w związku z atakiem zbrodniczego
socjalizmu. Oraz petycja do premier Beaty Szydło. Oto VIII Ogólnopolska
Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę.


Motywem przewodnim sobotniej pielgrzymki była 60. rocznica poznańskiego
Czerwca oraz 1050-lecie chrztu Polski. Przybyli też Polacy z Kresów
kibicujący klubowi FK Lida na Białorusi i KS Polonia z Wilna. Po raz
pierwszy była też delegacja z Węgier.

W południe przed
cudownym obrazem Matki Bożej została odprawiona msza święta, której
przewodniczył ks. Leszek Zioła, a homilię wygłosił salezjanin ks.
Jarosław Wąsowicz - jeden z organizatorów kibicowskich pielgrzymek.
Modlono się m.in. "za Ojczyznę, prezydenta Najjaśniejszej
Rzeczypospolitej, rząd i parlament, by kierowali się w swojej służbie
dobrem narodu", o pracę dla bezrobotnych, wolną Polskę "od wszelkiej
lewicowej ideologii" i w obronie przed "islamizacją".

Przeor: Bohaterowie XXI wieku


Zebranych w kaplicy Cudownego Obrazu i w bazylice jasnogórskiej
powitał podprzeor o. Jan Poteralski. - Jesteście naprawdę kimś bardzo
wielkim w Polsce - zwrócił się do kibiców. - Bo przecież to wy jesteście
tymi, którzy tak bardzo ukochali Polskę, to przecież wy na stadionach
mówicie o żołnierzach niezłomnych, to przecież was można spotkać na
ulicach polskich miast, gdzie opowiadacie się tak bardzo wyraźnie za
Polską, za tymi, którzy walczyli o Polskę. (...) Jakże jesteście
wielkimi bohaterami XXI wieku, jakże jest ważny wasz głos, który tyczy
się przyszłości Polski. Dlatego przybywacie dzisiaj na Jasną Górę, aby
umocnić wiarę, aby od Maryi uczyć się, jak żyć, jak postępować, jak
kochać Polskę, jak kochać drugiego człowieka. Pokonaliście wiele
trudności, wiele przeszkód i oto jesteście. Módlmy się, aby ta
pielgrzymka przynosiła w przyszłości błogosławione owoce dla Polski, dla
Kościoła, dla sportu i dla kibiców. Czołem wielkiej Polsce! - zakończył
powitanie o. Poteralski. - Czołem! - odkrzyknęli gromko zgromadzeni w
murach sanktuarium.

Ks. Wąsowicz: Walka trwa


W homilii ksiądz Jarosław Wąsowicz nawiązał do ważnych
historycznych wydarzeń. Przypominał o 1050. rocznicy chrztu Polski jako
fundamentalnym wydarzeniu dla naszej historii, "które wprowadziło nas w świat cywilizacji chrześcijańskiej".


- Polacy pokazali, że wierność Kościołowi i Panu Bogu popłaca,
ponieważ nie tylko bronili Europy przed zalewem islamu, przed różnymi
zagrożeniami, ale także sami - odwołując się właśnie do swoich
chrześcijańskich korzeni - potrafili powstawać z kolan, kiedy nie było
nas na mapach Europy, kiedy nasz naród próbowały unicestwić dwa
totalitarne systemy. Jest walka, która tak naprawdę wciąż trwa, bo wciąż
pojawiają się ludzie, którzy próbują wyrugować chrześcijańskie wartości
z przestrzeni publicznej i skazać ludzi wierzących na margines - mówił
salezjanin do zgromadzonych na Jasnej Górze.

Przypomniał też zryw robotników w Poznaniu
w czerwcu 1956 roku i wspomniał o ofiarach walk "w imię umiłowanej
wolności". Nawiązując do dzisiejszych czasów, stwierdził, że choć udało
się odsunąć komunistów od władzy, to nie udało się odsunąć do lamusa
socjalistycznej, zbrodniczej ideologii, która przeszła kolejną mutację i
dzisiaj z taką samą siłą atakuje.

- Bo oprócz polskich
patriotów, zawsze wiernych Bogu i Ojczyźnie, wśród naszego narodu byli i
tacy, którzy mieli zakodowane inne postawy. Zdradzali ojczyznę,
zachwycali się kosmopolityzmem, walczyli z religią, niszczyli rodzime
tradycje, a kiedy patrioci ratowali Polskę, u obcych mocarstw szukali
ratunku (...). Zawsze ponosili klęskę. Modlimy się o to i teraz - głosił
ks. Wąsowicz.

I przypomniał o "nękaniu" i zamykaniu do
więzień kibiców, policyjnych prowokacjach na Marszach Niepodległości,
karaniu kibiców za patriotyczne hasła

Narodowe zadania dla premier


Kibice po raz pierwszy w historii swych pielgrzymek sformułowali
też petycję do rządu. Lista narodowych postulatów została odczytana po
mszy w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej. Kibice domagają się od
premier Beaty Szydło :

- ponownego rozpoczęcia śledztwa w
sprawie zbadania okoliczności śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki (jest
patronem pielgrzymek kibiców); chcą, aby poprowadził je prok. Andrzej
Witkowski;

- gruntownego zlustrowania wszystkich środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce;

- jak najszybszego upublicznienia zbiorów zastrzeżonych IPN;

- dofinansowania mediów narodowych "w celu promowania naszej Ojczyzny za granicą i w kraju";


- osłabienia, a następnie wycofania z Polski niemieckich
koncernów medialnych, "które prowadziły i nadal prowadzą politykę
antypolską";

- wystąpienia do władz Unii Europejskiej o
wsparcie polskich działań mających na celu sprowadzenie do Ojczyzny
naszych rodaków z terenów byłego ZSRR;


- doprowadzenia do uznania na arenie międzynarodowej
mordów dokonanych na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich na
Wołyniu, Podolu i w Galicji Wschodniej za ludobójstwo;

- podjęcia działań na rzecz zagrożonych przez fanatyków środowisk chrześcijańskich na świecie;


- stworzenia instytucji walczącej z przejawami antypolonizmu w
świecie poprzez wyciąganie konsekwencji prawnych "wobec wszystkich
winnych tego podłego zjawiska";

- surowych konsekwencji
dla osób, które dopuściły się wynaturzeń podczas prywatyzacji polskiego
majątku narodowego "wypracowanego wcześniej przez wiele pokoleń
Polaków";

- ustalenia listy polskich przedsiębiorstw i
polskich dóbr narodowych strategicznych dla gospodarki "celem ich
szczególnej ochrony, aby nie dopuścić do ich wyprzedaży w ręce obcego
kapitału";

- stworzenia warunków do ponownego budowania
dobrej marki, rozwijania w świecie polskiego przemysłu, transportu,
łączności, rolnictwa, sadownictwa, przetwórstwa, "które przyczynią się
do rozwoju polskiej gospodarki";

- prowadzenia aktywnej
polskiej polityki historycznej "sławiącej naszą Ojczyznę w oparciu o
polskich bohaterów", wspierania kultury przez działania patriotyczne;


- ustanowienia przywilejów i ochrony dla polskich bohaterów
narodowych, bojowników o wolną Polskę z czasów II wojny światowej, jak i
po jej zakończeniu, w szczególności "żołnierzy wyklętych";


- przywrócenia w szkołach zwiększonej ilości lekcji historii oraz
listy lektur opartych "na polskich dziełach patriotycznych".

Sumliński - ofiara III RP


Do jednego z postulatów wygłoszonych na jasnogórskim ołtarzu
nawiązał na późniejszym spotkaniu z kibicami Wojciech Sumliński,
47-letni dziennikarz od lat na tropie służb i spisków.


Przekonywał zebranych w Auli o. Kordeckiego, że okoliczności śmierci ks.
Jerzego Popiełuszki są inne od znanych powszechnie. O prokuratorze
Witkowskim mówił "mój przyjaciel". Prok. Witkowski od lat podważa
przyjęte jako oficjalnie obowiązujące ustalenia procesu toruńskiego z
1984 r. dotyczące zamordowania ks. Popiełuszki. Dwukrotnie prowadził
śledztwo w tej sprawie - w latach 1990-91 i 2002-04 - i za każdym razem
był od niego odsuwany, z końcem 2015 r. odszedł w stan spoczynku.


Sumliński z grupą innych dziennikarzy wystosował pod koniec
ubiegłego roku do prezydenta RP, prezesa Rady Ministrów, ministra
sprawiedliwości i prokuratora generalnego petycję w sprawie przywrócenia
prokuratorowi Witkowskiemu śledztwa mającego wyjaśnić wszystkie
okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

W sobotę
przekonywał z żarem, że ujawni to prawdziwe oblicze założycieli III RP -
zdaniem Sumlińskiego uwikłanych w tajne operacje polskich i rosyjskich
służb specjalnych. Dowodził, że służby oplatają swoją pajęczyną co
najmniej tysiąc prominentnych osób III RP - dziennikarzy, menedżerów,
przedsiębiorców czy wreszcie polityków - albo ułatwiając im awanse, albo
niszcząc przy braku współpracy.

Większą część spotkania
pod hasłem "Mordy założycielskie III RP" Sumliński poświęcił jednak...
sobie. Powiedział, że od lat jest śledzony i zastraszany, wytaczane mu
są najpoważniejsze zarzuty popełnienia przestępstw. Jak twierdził, był
przez lata zaszczuwany przez służby specjalne, co doprowadziło go nawet
do próby samobójczej. Jednak się nie poddał, walczy dalej, w czym -
wyznał - wybitnie pomogła mu wiara w Boga i odwiedzanie Jasnej Góry.

Jako jeden z przykładów nękania podał oskarżenie go przez tygodnik "Newsweek"
w przeddzień pielgrzymki kibiców o plagiat. Tuż przed wyborami
prezydenckimi ukazała się książka Sumlińskiego (tak jak inne tego autora
była do kupienia w sobotę na Jasnej Górze) o rzekomych powiązaniach
Bronisława Komorowskiego
z wywiadem wojskowym. Po jej publikacji do Prokuratury Generalnej
wpłynęło kilka wniosków o ściganie Komorowskiego - do każdego dołączony
był egzemplarz książki.

8 stycznia "Newsweek"
poinformował, że w książce Sumlińskiego jest mnóstwo plagiatów - to
niemal wierne fragmenty z "Żegnaj, laleczko" Raymonda Chandlera oraz "48
godzin", "Mrocznego Krzyżowca" i "Lalki na łańcuchu" Alistaira
MacLeana, a także "Millenium" Stiega Larssona.


Podczas sobotniego spotkania z kibicami na Jasnej Górze
Sumliński zapowiedział pozwy do sądów przeciw "wszystkim, którzy będą go
szkalowali". Spotkanie kibice zakończyli w Auli o. Kordeckiego gromkim
okrzykiem: - Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!


Petycja kibiców przebywających na VIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców
do Pani Premier-Beaty Szydło i Ministrów jej gabinetu

Kibice zebrani na VIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców na Jasnej Górze, zatroskani o losy Polski naszej Ojczyzny, zwracają się do Premier Beaty Szydło z uprzejmą prośbą o rozpatrzenie naszych i wdrożenie w życie naszych postulatów.

1. Ponowne rozpoczęcie śledztwa w sprawie zbadania okoliczności śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki pod przewodnictwem pana prokuratora Andrzeja Witkowskiego.
2. Gruntowne zlustrowanie wszystkich środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce.
3. Stosunkowo najszybsze upublicznienie zbioru zastrzeżonego IPN.
4. Dofinansowanie mediów narodowych i działań mających na celu promocję naszej ojczyzny.
5. Osłabienie, a następnie wycofanie z Polski wpływów zagranicznych, a zwłaszcza niemieckich, koncernów medialnych, które prowadziły i nadal prowadzą szeroko zakrojona politykę antypolską i mocno oddziaływają na polskich odbiorców w kraju i za granicą.
6. Wystąpienie do władz Unii Europejskiej w celu wsparcia polskich działań mających doprowadzić do sprowadzenia do ojczyzny naszych rodaków z terenów byłego ZSRR. Doprowadzenie do uznania na arenie międzynarodowej mordów dokonanych na Polakach przez nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu, Podolu i Galicji Wschodniej za ludobójstwo.
7. Podjęcie działań w sprawie ratowania środowisk chrześcijańskich na świecie.
8. Stworzenie instytucji, która będzie walczyła z przejawami antypolonizmu w świecie i która będzie wyciągała konsekwencje prawne wobec wszystkich winnych tego podłego zjawiska (instytucja działająca na wzór żydowskiej Ligi Przeciwko Zniesławieniu).
9. Surowe wyciągnięcie konsekwencji do osób, które dopuściły się do wynaturzeń podczas prywatyzacji (patrz- wyprzedaży za bezcen) polskiego majątku narodowego, wypracowanego przedtem przez wiele pokoleń Polaków (przykłady: PZMOT, PŻM, banki, stocznie, huty, kopalnie). Jeśli sprawy uległy przedawnieniu to prosimy o upublicznienie kulisów działalności grup przestępczych, tzw. „białych kołnierzy”.
10. Ustalenie obecnej listy polskich przedsiębiorstw (np. Orlen, Lotos, Azoty, KGHM, czy też Energa) i polskich dóbr narodowych (Lasy państwowe, parki narodowe, kopaliny, surowce naturalne, grunty rolne) o strategicznym znaczeniu dla Polski. Nie możemy dopuścić do ich wyprzedaży w ręce obcego kapitału.
11. Stworzenie warunków do ponownego budowania dobrej marki i rozwijania w świecie polskiego przemysłu (np. samochodowego, samolotowego -chociażby PZL Świdnik a nie Caracal, morskiego, zbrojeniowego), transportu, łączności, rolnictwa, sadownictwa, przetwórstwa itp., które przyczynią się do rozwoju polskiej gospodarki.
12. Prowadzenie aktywnej polskiej polityki historycznej sławiącej naszą ojczyznę w oparciu o polskich bohaterów i wspieranie polskiej kultury przez działania patriotyczne (filmy, sztuki teatralne, uroczystości i inscenizacje historyczne).
13. Ustanowienie przywilejów i ochrony prawnej dla polskich bohaterów narodowych, bojowników o wolną Polską w czasie II wojny światowej, jak i po jej zakończeniu w tym m.in. „żołnierzy wyklętych”. (Wzorem dla takiego zbioru może stać się lansowana w II R.P. idea Józefa Piłsudskiego dotycząca powstańców styczniowych dotycząca specjalnego ubioru, honorów, fundusz pomocy dla powstańców)
14. Zwiększenie liczby godzin nauczania historii oraz listy lektur opartej na polskich dziełach patriotycznych (takich jak powieści Sienkiewicza, poezje wieszczów narodowych, wspomnienia Sybiraków, więźniów obozów koncentracyjnych i ubeckich katowni powojennych).

Podpisali
Kibice obecni na pielgrzymce.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

26. (Brak tytułu)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

27. tego samego dnia w Częstochowie :)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

28. Uroczystość wręczenia Krzyży

Uroczystość wręczenia Krzyży Wolności i Solidarności działaczom Federacji Młodzieży Walczącej – Warszawa, 14 stycznia 2016

Miniaturka

KWiS jak Krzyż Niepodległości

Prezes IPN Łukasz Kamiński przypomniał w swoim
przemówieniu związki między Krzyżem Wolności i Solidarności, jaki swoim
bohaterom przyznaje dzisiejsza Polska, a ustanowionym w 1930 roku przez II RP
Krzyżem Niepodległości. Mówiąc o Federacji Młodzieży Walczącej podkreślił, że
to „jedno z najmłodszych pokoleń uczestników sztafety w polskiej walce o
niepodległość”, a jej walka „była tą samą walką jak ta, którą II RP uhonorowała
Krzyżem Niepodległości”. Zarówno dzisiejsza uroczystość, jak i publikacja IPN
(praca Bartłomieja Noszczaka „Etos gniewu. Antykomunistyczne organizacje
młodzieżowe w warszawie (1944–1989)”), którą otrzymali odznaczeni, to krok do
przypomnienia zarówno Federacji Młodzieży Walczącej, jak i innych opozycyjnych
grup młodzieżowych z lat 80. – ocenił Kamiński. Hasła wyryte na ramionach
krzyża: wolność i solidarność to wartości najważniejsze zarówno w latach 80.,
jak i w dobie dzisiejszej – uważa prezes IPN.

W imieniu odznaczonych wypowiedział się Jacek Górski, który krótko
przypomniał działalność FMW w latach 1984–1990 oraz to, że Federacja została
„doceniona” przez SB. Ta ostatnia do jej rozpracowywania skierowała swoją
elitarną jednostkę, czyli Biuro Studiów MSW. Górski dodał, że jego dziadek
został niegdyś odznaczony Krzyżem Niepodległości, dlatego jest dumny i
szczęśliwy z continuum polskiej walki o wolność. Uroczystość zakończył
koncert pieśni solidarnościowych w wykonaniu zespołu Dur – Mol.

Odznaczeni zostali:

  1. Robert
    Marcin Bilkiewicz 
  2. Andrzej
    Jarosław Czaplicki
  3. Jacek Czarnecki
  4. Andrzej Bogusław Duffek 
  5. Adam Golański 
  6. Monika Golańska
  7. Jacek Jan Górski 
  8. Krzysztof Knap 
  9. Zbigniew Krawczyk
  10. Robert Licbarski
  11. Dariusz Leszek Łęczycki
  12. Mirosław Mikołajczuk 
  13. Paweł Płaczkowski 
  14. Cezary Rautszko 
  15. Mariusz Urban 
  16. Andrzej Wierzbicki 
  17. Jarosław Wierzbicki 
  18. ks. Krzysztof Grzegorz Zdziarski 
  19. Jan Andrzej Zieliński

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

29. Reportaż. “Mordy

Reportaż. “Mordy założycielskie III RP”

  Wykład Wojciecha Sumlińskiego zarejestrowany podczas VIII Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Tymczasowy

30. Kibice, czyli Patrioci

musza pozostac w zapleczu. Na deratyzacje wystarcza miejskie sluzby sanitarne. Na chuliganoiw w garniturach i piszczace cipy wystarczy zwykla policja.
Nawiasem mowiac, jako wzrokowiec, patrze na twarze ludzi zwolanych przez KOD. Jako wierny uczn samego mistrza lombroso, nie moge nie diagnozowac, ze sa to facjaty urzednikow centralnych urzedow panstwowych odsunietych od koryta. Mniestwom towarzyszy i ich zon, z silowych resortow, Takze artystow odciagnietych od ssania spolecznych pieniedzy. Przeplata sie to z pospolitymi lemingami, ludzmi, ktorym sie wydaje, ze naleza do warstwy inteligencji. Warstwa ta, od przynajmniej wieku byla dziwakiem. Dodam - glupawym.
Zestaw beznadziejny.Ocena dr Jaroslawa Kaczynskiego, ze wiosna nastapia masowe demonstracje, jest dosc ryzykowna. A jezeli nawet, to jak powiedzial klasyk, Bul, woda splynie Wisla do morza.

avatar użytkownika Maryla

31. Tymczasowy

z lemingami zawsze najlepiej radzili sobie młodzi od Korwina. Smiechem.


KORWiN manifestował na placu Wolności w Poznaniu w sobotę w samo południe - w porze demonstracji KOD i Strażników Demokracji (Nowoczesnej)

KORWiN manifestował na placu Wolności w Poznaniu w
sobotę w samo południe - w porze demonstracji KOD i Strażników
Demokracji (Nowoczesnej) (LUKASZ CYNALEWSKI)

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika natenczas

32. Kibic. Patriota. Katolik.

Kibic. Patriota. Katolik. Relacja z Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.

avatar użytkownika Maryla

33. Reportaż: „Kibole” u stóp Matki


Powiązane materiały

VIII Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę
zgromadziła ok. 5 tysięcy szalikowców z różnych klubów sportowych z
całej Polski oraz delegacje kibiców z Białorusi, Węgier i Litwy. Choć
wydawałoby się, że to niemożliwe – stanęli ramię w ramię. W tym roku
pielgrzymka nawiązywała do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski oraz 60.
rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

34. Beata Szydło odpowiada na

Beata Szydło odpowiada na apel kibiców. "PiS zawsze głosił postulat rzetelnej i realnej, a nie jedynie fasadowej lustracji"
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/279889-tylko-u-nas-beata-szydlo-odpowi...

Dziękuję wszystkim uczestnikom tegorocznej Ogólnopolski Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę, którzy już ósmy raz wyruszyli do Częstochowy modlić się w intencji Ojczyzny

—pisze premier Beata Szydło w odpowiedzi na apel kibiców o lustrację środowisk opiniotwórczych i obronę dobrego imienia Polski.

Kibice zatroskani o losy naszej Ojczyzny, zwrócili się do Pani Premier z prośbą m.in. o gruntowne zlustrowanie wszystkich środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce; stosunkowo najszybsze upublicznienie zbioru zastrzeżonego; dofinansowanie mediów narodowych w celu promowania naszej Ojczyzny poza jej granicami, jak i również w Polsce, w dobrym i przyjaznym świetle.

Jednym z celów naszego rządu jest zwrócenie uwagi Polaków, ale tez opinii międzynarodowej na piękną historię naszego narodu. Dobra zmiana, którą wprowadzamy, realizuje się także w oparciu o kwestie, które poruszyli Państwo wśród swoich postulatów

—pisze Beata Szydło.

Premier zapewnia też kibiców, że nasza trudna przeszłość zostanie rozliczona, bo bez tego nie może być mowy o budowie spokojnej i zasobnej przyszłości Polaków.

(…) od początku istnienia Prawa i Sprawiedliwości głosimy postulat rzetelnej i realnej, a nie jedynie fasadowej lustracji. (…) zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza resort pracuje nad przekazaniem do Instytutu Pamięci Narodowej, po stosownej kwerendzie, akt ze zbioru zastrzeżonego, czyli tajnych dokumentów PRL

—podkreśla szefowa Rady Ministrów.

Beata Szydło była też pytana przez kibiców o kwestię przyjmowania przez nasz kraj uchodźców. Kibice apelowali o to, by Polska w pierwszym rzędzie ratowała chrześcijan. Premier podkreśla, że najważniejsze jest dla niej zapewnienie bezpieczeństwa Polakom.

Rząd zadba o to, by do Polski trafili uchodźcy rzeczywiście potrzebujący pomocy, nie zaś imigranci ekonomiczni. Istotna będzie bliskość kulturowa chrześcijan, ale należy mieć świadomość, że zastosowanie kryterium wyznaniowego mogłoby powodować rozdzielenie i dramat rodzin, które uciekły z Bliskiego Wschodu, szukając schronienia.

Beata Szydło zapewniła też, że jej rząd będzie zawsze stanowczo reagował na wszystkie przypadki antypolonizmu i będzie dbał o dobre imię naszej ojczyzny.

Państwa postulaty są dowodem zaufania, które daje mi wielką satysfakcję. Wierzę, że również z Państwa wsparciem uda się zrealizować dobrą zmianę, dzięki której każdy Polak będzie czuł się dobrze w swoim kraju i będzie dumny ze swojej ojczyzny

—podkreśliła na koniec szefowa rządu.

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

35. (Brak tytułu)



Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

36. IX Patriotyczna Pielgrzymka na Jasną Górę 2017

Pielgrzymka odbędzie się dnia 7.01.2017
Program:
- Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu (godz. 12.00)
- W sali O.Kordeckiego wykład prezesa IPN
- Prezentacja patriotycznych transparentów i oprawa na Wałach Jasnogórskich
- Projekcja filmu "Po drugiej stronie życia"

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

37. IX Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców

 

Ks. Jarosław Wąsowicz zaprasza na IX Patriotyczną Pielgrzymkę Kibiców na Jasną Górę, która odbędzie się 7 stycznia 2017 roku.

Styczniowe
spotkanie w Częstochowie będzie odbywało się w 75 rocznicę powstania
Narodowych Sił Zbrojnych i męczeństwa błogosławionej "Poznańskiej
Piątki", żołnierzy Narodowej Organizacji Bojowej.

 

PROGRAM:

12:00 - Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu NMP Królowej polski

14:00 - spotkanie z Jarosławem Szarkiem - Prezesem IPN

16:30 - prezentacja transparentów patriotycznych na wałach

17:00 - projekcja filmu "Po drugiej stronie życia".

 

Kontakt: ks. Jarosław Wąsowicz SDB;

mail: wonsal_@poczta.onet.pl;

tel. 501 471 835.

 

 

 

Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl

 

avatar użytkownika Maryla

38. Ks. Wąsowicz: Wierzę, że chuligani też mogą się nawrócić

http://niezalezna.pl/91265-ks-wasowicz-wierze-ze-chuligani-tez-moga-sie-...
Kibice od lat wychodzą  z różnymi pozytywnymi inicjatywami i
trzeba zrobić wszystko, żeby angażowało się w nie jak najwięcej osób. To
jest antidotum na chuligaństwo – mówi ks. Jarosław Wąsowicz,
duszpasterz kibiców w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.  W sobotę 7
stycznia 2017 r. na Jasnej Górze o godz. 12. mszą świętą w kaplicy
Cudownego Obrazu Królowej Polski rozpocznie się IX Patriotyczna
Pielgrzymka Kibiców.

 


Jakby ksiądz podsumował pielgrzymki kibiców do Czarnej Madonny?

Były one pięknym doświadczeniem wiary i patriotyzmu. Rozpoczynaliśmy
bardzo skromnie od 200-300 pielgrzymów, głównie z grona naszych
przyjaciół. Trudno było wówczas powiedzieć, czy ta inicjatywa spotka się
z pozytywną odpowiedzią środowiska kibicowskiego. Ważne było wówczas,
że pielgrzymkę wsparły osoby rozpoznawalne wśród fanów piłkarskich,
kibice znani z publikacji, znani historycy, ks. Tadeusz
Isakowicz-Zaleski. Od początku otrzymaliśmy wsparcie medialne od „Gazety
Polskiej”, „Niedzieli” i Telewizji Trwam. Wspierali nas w tym dziele
ojcowie paulini, kombatanci formacji niepodległościowych. Informacje o
kolejnych pielgrzymkach były zamieszczane też na stronach kibicowskich. I
tak zasiane ziarno powoli kiełkowało.



Od trzech pielgrzymek liczba uczestników dochodzi do 5 tys.,
ustabilizowały się ramy programu, patriotyczna pielgrzymka kibiców
zadomowiła się w kalendarzu wydarzeń, w których uczestniczą fani z całej
Polski. Nasza obecność na Jasnej Górze, stała się okazją
do spotkania ludzi, którzy pewnie w innych okolicznościach nie mieliby
okazji się poznać. I to jest piękne dzieło Bożej Opatrzności.

 

Czy one zmieniły ruch kibicowski?

Nie wiem czy zmieniły, o tym mogliby powiedzieć raczej uczestnicy, co
pielgrzymka zmieniła w ich życiu. Moim zdaniem wraz z szeregiem innych
inicjatyw przyczyniła się do tego, iż utrwalone zostało w środowisku
kibiców przekonanie, że są takie momenty, kiedy dla spraw ważnych warto
się spotkać, wymienić doświadczeniem, wspólnie zadziałać. Pomimo
codziennych animozji, różnych sympatii od kibicowskich począwszy na
politycznych skończywszy. To doświadczenie owocowało myślę w ostatnich
latach i przyniesie jeszcze kolejne dobre owoce.

 

Czy tego typu pielgrzymki są obecne na świecie, czy to jest polski fenomen? 

Raczej tylko polski. Ale przyjeżdżają już na naszą pielgrzymkę goście z
zagranicy. W ubiegłym roku byli z nami na Jasnej Górze Węgrzy, Polacy z
Litwy i Białorusi. Artykuły o pielgrzymce ukazywały się już w Niemczech i
we Włoszech. W przyszłym roku na jubileuszową 10. odsłonę naszego
pielgrzymowania przed tron Jasnogórskiej Pani chcemy zaprosić
przedstawicieli różnych klubów z Europy Zachodniej. Nawiązaliśmy już w
tym względzie kontakty. Dodać trzeba, że nasza pielgrzymka nie była
pierwszą tego typu inicjatywą. Wcześniej organizowane były spotkania
kibiców w Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, kibice Ruchu
Chorzów organizowali też swego czasu pieszą pielgrzymkę do Piekar
Śląskich. Jednak nasza pielgrzymka patriotyczna okazała się w tym gronie
najtrwalszą inicjatywą, za co dziękuję Panu Bogu i kibicom, którzy chcą
w niej uczestniczyć.



Co będzie tematem styczniowej pielgrzymki na Jasną Górę?

W tym roku hasłem przewodnim jest 75. rocznica powstania Narodowych Sił
Zbrojnych oraz męczeńskiej śmierci błogosławionej „Poznańskiej Piątki”,
wychowanków salezjańskich, męczenników II wojny światowej, żołnierzy
Narodowej Organizacji Bojowej, wyniesionych na ołtarze przez Jana Pawła
II. Stanie się ona jednocześnie inauguracją dużego projektu „Młodzież na
Piątkę”, który będzie przez salezjanów realizowany przez cały rok.
Będziemy w nim promować postawy religijne i patriotyczne wśród
młodzieży, będą organizowane liczne wykłady, koncert, spotkania
formacyjne, ukażą się kolejne publikacje na temat salezjańskich
wychowanków, którzy angażowali się w walkę o niepodległą Polskę. Na
pielgrzymce w styczniu gościć tez będziemy Prezesa Instytutu Pamięci
Narodowej dra Jarosława Szarka, który w swoim wykładzie w Sali o.
Kordeckiego przedstawi wyzwania jakie stają przez IPN-em i będzie
odpowiadał na pytania kibiców. Będzie też miała miejsce tradycyjna
prezentacja transparentów na Wałach Jasnogórskich i okolicznościowa
oprawa, którą w tym roku przygotują kibice Jagiellonii Białystok.
Ostatnim punktem programu będzie projekcja filmu „Po drugiej stronie
życia”, który stał się bestselerem wydawniczym roku 2016 i opowiada
historię kibica Lechii Gdańsk Andrzeja Duffeka. Jest mocnym świadectwem
spotkania z Chrystusem i wiary, która gruntowała się w trudnych życiowo
sytuacjach. Przypomnę, że nieżyjący już brat Andrzeja – Tadeusz był
pomysłodawcą pielgrzymki.

 

Jak się do niej przygotować?

Przede wszystkim duchowo. Warto modlić się w intencji naszej wspólnej
kibicowskiej inicjatywy, by przynosiła dobre owoce. Chcemy przy okazji
pielgrzymki rozpocząć nowy projekt „Różaniec Kibiców”, po to, by przez
cały rok modlić się w ważnych dla nas sprawach, za ojczyznę, za nasze
rodziny, za nasze środowisko by więcej było w nim dobra, niż zła.
Zostanie uruchomiona specjalna strona internetowa, na której będzie
można się zapisać do konkretnej róży, której będzie patronował któryś z
naszych świętych rodaków. W 2017 roku przypada rocznica objawień
Fatimskich i jest to dobra okazja,
żeby przypomnieć o sile modlitwy różańcowej. Poza tym warto
rozpowszechniać informację o naszej pielgrzymce. Ma ona swój profil
facebookowy, można na portalach społecznościowych udostępniać plakaty ze
szczegółowym programem naszego spotkania.

 

Można powiedzieć, że w ostatnich miesiącach środowiska
kibicowskie zachowują się jakby bardziej agresywnie, co było widać w np.
spotkaniu Legii z BVB, derbach Łodzi czy wokół meczu Arki Gdynia z
Lechią Gdańsk, czy jednak jest to kibicowska norma?


Nie norma, ile raczej jedna z odsłon środowiska kibicowskiego, które
jest bardzo złożonym zjawiskiem. Rozpoczynamy inicjatywę „Różańca
Kibiców” także w tej intencji, żeby wśród fanów było mniej agresji.
Wierzę, w to, że chuligani też mogą się nawrócić. Kibice od lat
wychodzą  z różnymi pozytywnymi inicjatywami i trzeba zrobić wszystko,
żeby angażowało się w nie jak najwięcej osób. To jest antidotum na
chuligaństwo.

 

Czego ksiądz życzyłby tym, którzy kibicują?

Radości ze swojej pasji. Bycie kibicem to piękna sprawa i bardzo
twórcza. Chciałbym im życzyć, żeby nie ustawali w swoich inicjatywach
patriotycznych, charytatywnych, żeby nadal angażowali się w pomoc
Polakom na naszych dawnych Kresach. Ta działalność przyniosła w
ostatnich latach bardzo wiele dobra. Kibice stali się pewnego rodzaju
awangardą w gronie tych, którzy przywracali pamięć o polskiej historii,
Żołnierzach Wyklętych, naszych rodakach, którzy pielęgnowali w trudnych
warunkach polskość. I odnieśli sukces w swoim zaangażowaniu. Nie można
spocząć na laurach. Trzeba te wszystkie inicjatywy kontynuować i starać
się je pomnażać. Wszystkim kibicom życzę Bożego Błogosławieństwa, opieki
Wspomożycielki Wiernych. Niech Bóg czuwa nad Polską! Spotkajmy się
wszyscy 7 stycznia na Jasnej Górze. Rozpoczynamy o godz. 12. Mszą świętą
w kaplicy Cudownego Obrazu Królowej Polski.



Maryla

------------------------------------------------------

Stowarzyszenie Blogmedia24.pl